SGK kadroya geçen taşeron işçilere yüzde kaç zam yapıldığını açıkladı!

SGK kadroya geçen taşeron işçilere yüzde kaç zam yapıldığını açıkladı!

Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi ile beraber işçiler artık iş verenle muhatap değil, devletin güvencesi altında olacak. SGK tarafından yapılan yazılı açıklamada,  yönetmelik kapsamında 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu'nun 8. maddesinin üçüncü fıkrası çerçevesinde yapılmış ve süresi söz konusu geçici 23.maddenin birinci fıkrasında öngörülen geçiş işleminden önce ihale sözleşmesi ile sona eren toplu iş sözleşmeleri, kamu kurum ve kuruluşları itibarıyla geçiş işleminin yapıldığı tarihe kadar uygulanmaya devam edileceğine işaret edildi. Buna göre kadroya geçirilen taşeron işçilerin maaşlarına toplu iş sözleşmesinden ötürü ne kadar zam yapılacağı açıklandı. Peki kadroya geçen işçilere günlük zam ne kadar oldu?

SGK ZAM ORANLARINI AÇIKLADI! 

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından yapılan açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yayımlanan 5 Nisan 2018 tarihli "Toplu İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Fiyat Farkının Ödenmesine Dair Yönetmelik Uyarınca Belirlenen Ücret Zam Oranları" başlıklı duyuru ile Yüksek Hakem Kurulunca kamu kurum ve kuruluşlarınca fiyat farkı olarak yapılacak olan ödemelerin;

- Süresi 3 aya kadar uzayan ihaleler için işçilerin günlük çıplak ücretlere %3 zam,

- Süresi 2 aya kadar uzayan ihaleler için işçilerin günlük çıplak ücretlere %2 zam yapıldı.

Ayrıca yapılan açıklamada ‘’Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca ilan edilecek olan fiyat farkına ilişkin duyurunun 5 Nisan 2018 tarihinde yapılmış olması nedeniyle duyurunun yapıldığı tarihi takip eden ayın 23 üne yani 23 Mayıs 2018 tarihine kadar ücret farklarına ilişkin ek aylık prim ve hizmet belgelerinin Kurumumuza verilmesi, karşılığı sigorta primlerinin de 31/05/2018 tarihine kadar ödenmesi halinde yükümlülükler yasal süresi içinde yerine getirilmiş olacaktır’’ denilmiştir.

Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Sonraki Haber

Altın fiyatları ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı