Türkmenistan Haberleri

Türkmenistan haberleri ve güncel Türkmenistan gelişmeleri, Türkmenistan ile ilgili tüm video, Türkmenistan fotoğrafları ve Türkmenistan haberleri Bengü Türk - Milletin Televizyonu sitemizde


Türk Dünyası

Türkmenistan'ın eski Cumhurbaşkanı ve Halk Konseyi Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, ülkesinin Türkiye ve Avrupa'ya Türkmen gazının sağlayabileceğini bildirdi.

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Milli Lideri ve Halk Maslahatı Başkanı Gurbankulu Berdimuhamedov ile Antalya'da bir araya geldi.

Ekonomi

Orta Asya'nın en büyük doğal gaz üreticisi ve ihracatçısı Türkmenistan'a, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlamasıyla enerji kaynaklarını çeşitlendirmek için yeni arayışlara giren...

Türk Dünyası

Türkmenistan'ın önemli değerlerinden biri olan Mahtumkulu Firâki, doğumunun 300. yılında Kazakistan'ın başkenti Astana'da anıldı.

Türk Dünyası

Türkmenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Mahri Bashimova ile AB'nin Avrupa Dış Eylem Servisi Başkan Yardımcısı Luke Pierre Devin bir araya gelerek...

Türk Dünyası

Türkmenistan Meclisi, 2024 yılında ülkede yapılacak etkinliklerin "Bilgelik Ummanı Mahdumkulu Firaki" sloganı ile yapılmasını kararlaştırdı.

Türk Dünyası

Türkmenistan'da Cumhurbaşkanlığını 2022'de babası Gurbankulu Berdimuhammedov'dan devralan Serdar Berdimuhammedov, babasının izinden giderek ilk kitabını yayımladı.

Politika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "7. Dönem Türk-Türkmen Hükümetlerarası Ekonomik Komisyon Toplantısı" kapsamında Türkmenistan'a gidecek.

Türk Dünyası

Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov ile Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikail Cabbarov arasında görüşme gerçekleşti.

Türk Dünyası

Türkmenistan Halk Maslahatı Başkanı Berdimuhamedov, "Şu anda Kırgızistan-Özbekistan-Türkmenistan güzergahı boyunca Hazar Denizi'ne, oradan Azerbaycan ve Türkiye'ye kadar uzanacak bir ulaşım...