2023 seçimlerine kısa bir süre kala terör örgütünün siyasi uzantısı HDP'den birbiri ardına gizli pazarlığı ifşa eden açıklamalar geliyor. 

Terörist başı Abdullah Öcalan'a özgürlük planı ile birlikte 'sürgündeki arkadaşlarımız' diyerek genel af taleplerine vurgu yapan Sakık, ittifak ortağı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluna'da "kapalı kapılar ardında konuştuklarınızı kamuoyuna da açıkla" ifadelerini kullandı.

Batman’da dolu yağdı; tarım alanları zarar gördü Batman’da dolu yağdı; tarım alanları zarar gördü

BİZİM OYLARIMIZLA SEÇİLECEKSİNİZ GÖNDERMESİ

Sırrı Sakık, "İktidarı paylaşıyorlar, Cumhurbaşkanı Yardımcılıklarını, Bakanlıkları, Milletvekilliklerini paylaşıyorlar. Ama bunu kimin sayesinde yapacaksınız HDP. Bazı siyasi partiler 6'lı masadaki bize zaman zaman parmak sallıyorlar. Bizimle gelecekler Bakan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaklar, bize de parmak sallayacaklar..." dedi.

AÇIKLAMALARA TEPKİ GECİKMEDİ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ "Sırrı Sakık'ın ikrar ettiği bu talepler karşısında CHP sobelenmiştir, kaçacak yeri kalmamıştır. Söylenenler karşısında Kemal Kılıçdaroğlu gömüldüğü sessizlikten çıkarak milleti aydınlatmakla yükümlüdür." dedi.