Herhangi bir program kullanmaksızın sizleri takip etmeyen Instagram kullanıcılarını tespit etmek oldukça kolaydır. Bunun için, aşağıdaki işlem adımları uygulanmaktadır.

ASELSAN'ın 3 yeni ürünü ilk kez envantere giriyor ASELSAN'ın 3 yeni ürünü ilk kez envantere giriyor
 • Instagram profilinize girin.

  Instagram uygulamasını açarak kendi profilinizin yer aldığı sayfaya girin.

 • Takip ettiğiniz kullanıcıları listeleyin.

  Profil sayfanızda yer alan “Takip edilenler” seçeneğini kullanarak takip ettiğiniz kullanıcıların bulunduğu listeye ulaşın.

 • Kontrol için bir kullanıcı belirleyin.

  Sizi takip edip etmediğini kontrol etmek istediğiniz kullanıcının profil sayfasına ulaşın ve profilindeki “Takip edilenler” listesine ulaşın.

 • Kullanıcının takip edip etmediğini kontrol edin.

  Eğer kullanıcı sizi takip ediyorsa kullanıcı isminiz, listenin en üst kısmında yer alacaktır. Şayet kullanıcı sizi takip etmiyorsa veya takibi bırakmışsa kullanıcı isminizi bu kısımda göremeyeceksiniz.

  Programlı “Instagram’da takip etmeyenleri bul” yöntemi

 • Program kullanarak sizleri takip etmeyenleri bulmak için öncelikle uygun bir araç bulmalısınız. Bunun için işletim sisteminizin uygulama mağazasına erişmeli ve “Instagramda takip etmeyenleri bul” araması yapmalısınız.

  Arama sonuçları neticesinde kullanıcı yorumları olumlu yönde olan, ücretlendirme politikası sizlere uygun olan ve güvenilir bir geliştirici tarafından yayımlanan uygulamaları filtreleyip kullanmalısınız.