Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, toplantı sonrasında açıklama yaptı.

Kalın’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"Ele alınan konu ABD'de dün tamamlanan kongre seçimleriydi, Fırat'ın doğusu konusu ele alındı, İdlib mutabakatı konusu kabine toplantısında ele alındı. Bir diğer konu İran'a yönelik yaptırımlardı.

(Terörle mücadele) Terör tehditine karşı Türkiye tam bir kararlılıkla mücadeleye devam edecektir. Fırat'ın doğusuna top atışları yapıldı. Sınırda aldığımız güvenlik tedbirleri kendi sınırlarımız korumak için aldığımız tedbirlerdir. Terörle mücadele yurt içinde ve yurt dışında devam edecektir.

YPG'ye verilen her destek PKK'ya verilmiş destektir.

Uluslararası arenada önemli mesafeler aldık. Türkiye'nin terörle mücadelesi DAEŞ'le mücadeleyi sekteye uğratmaz.

FETÖ okullarının kapatıldığı ülke sayısı 21'e ulaştı. FETÖ terör örgütüne karşı dünyanın her yerinde mücadelemiz devam edecektir.

Türkiye'ye dönük terör tehdidine izin vermeyeceğiz.

(ABD'den üç teröristin başına ödül) Olumlu ama geç kalınmış bir adım. Bu adımın atılması pozitif olarak not edilmeli. YPG'yi terör örgütü olarak tanımamaları bir problem. YPG'nin PKK'nın bir kolu olduğunu herkes biliyor. Gündemi başka taraflara çekmek netice vermez.

YPG/PYD'nin PKK'dan ayrı tutulmaya çalışılması beyhude bir çabadır, bizim için hükmü yok. YPG'ye karşı tutumumuz değişmeyecektir."