Arslan, bayramların anlam ve önemini şu sözlerle dile getirdi:

"

Bayramlar, paylaşmanın, dayanışmanın ve kardeşliğin en güzel örneklerini sergilediğimiz, gönüllerimizin bir olduğu müstesna zamanlardır.

Bu anlamlı günlerde, yardımlaşmanın ve birlikteliğin önemini bir kez daha idrak ediyor, ihtiyaç sahiplerine el uzatmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Kurban ibadetinin getirdiği manevi huzur ve coşku, bizleri birbirimize daha da yakınlaştırmakta, aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını daha da güçlendirmektedir.

Kurban bayramının, Milletimizin birliğini ve beraberliğini pekiştirmesini, dünyada barış, sevgi ve hoşgörünün hakim olmasına vesile olmasını can-ı gönülden diliyorum.

Müslüman Coğrafyası olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde, Yüce Türk Milleti olarak birbirimize destek olmanın, dayanışma içinde olmanın değerini bir kez daha hatırlıyoruz.

Sevdiklerinizle bir araya gelmeyi, varsa küskünleri barıştırmayı, büyüklerimizi, hasta ve yoksullarımızı gözetmeyi ve şehit ailelerimizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyelim.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutluyor, Bayramın ülkemize, milletimize ve tüm Türk ve İslam alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan diliyorum.

Bayramınız mübarek olsun.

Saygılarımla,"

Bakan Fidan: Ateşkes Netanyahu’nun politik amaçlarıyla örtüşmüyor Bakan Fidan: Ateşkes Netanyahu’nun politik amaçlarıyla örtüşmüyor

Editör: Haber Merkezi