MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İZZET ULVİ YÖNTER : " Uzman Çavuşların ve Uzman Jandarmaların Özlük Hakları "

Bu haber 24 Ekim 2018 - 12:08 'de eklendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi YÖNTER’in TBMM Genel Kurulunda Gündem Dışı konuşmasında Uzman Çavuşların ve Uzman Jandarmaların Özlük Hakları, mesleki sorunları, orduevlerine girememe ve yaş sınırının 45’e çıkarılmasına dair sorunları hakkında konuşma yaptı…

YÖNTER : “Bu kahramanlar beklentilerinin karşılanmasını bekliyorlar. Birinci sırada uzman çavuşlarımız, uzman jandarmalarımız, bu millete her şeylerini feda etmeye hazır bu kahramanlar gerek özlük haklarıyla ilgili gerek mesleki haklarıyla ilgili pek çok sorunu taşıyorlar ve bu sorunların çözülmesini istiyorlar.” Diye ifade etti.

“ biz 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu'nun pek çok mahzuru olduğunu müteaddit defalar dile getirdik. 3269 sayılı Yasa'da uzman erbaşlarımızın sözleşmeli olarak çalışacakları yer almış durumda. Biz bu kahramanlara kadro istiyoruz, Gazi Meclisimizin inisiyatif almasını, irade göstermesini hassaten ve önemle istirham ediyoruz. Artık beklemeye tahammül yok, gecikmeye tahammül yok. Adalet ve Kalkınma Partisinin değerli grup yöneticileri ve milletvekilleri uzman çavuşlarımıza kadro verilmesi hususunda bizlere söz verdiler. Bu sözün hep birlikte, bir an önce hayata geçmesini istiyor ve bekliyoruz.” Dedi.

"El Bab'a girdiler, Afrin'e girdiler, Cerablus'a girdiler"

" Uzman çavuşlarımızın ordu evlerine girememe gibi, telafisi, izahı, tanımı olmayan bir garabetle karşı karşıya olduklarını da belirtmek istiyorum. Bu kahramanlar her yere girdiler, gösterilen her hedefe yıldırım gibi çarptılar, El Bab'a girdiler, Afrin'e girdiler, Cerablus'a girdiler, ne var ki gelin görün ki ordu evlerine giremediler. Ordu evlerinin kapılarını biz bu kahramanlara ne zaman açacağız, bu adaleti ne zaman sağlayacağız? “ dedi.

“ 3466 sayılı Yasa'ya göre çalışan uzman jandarmalarımızın okullarında geçen bir yıllık sürenin fiilî hizmetten sayılması. İkinci olarak, 3600 ek göstergeden istifade etmeleri. Üçüncü olarak da bir üst statüye terfi edebilmek için yaş sınırlarının 45'e çıkarılması.”

“ insanı diğer canlılardan ayıran dört özellik var. Birincisi hikmeti, ikincisi iffeti, üçüncüsü aklı, dördüncüsü adaleti. Adalet hakkın haklıya iadesidir. Hak burada kimin? Kahramanların. “

İnsan büyür beşikte, mezarda yatmak için
Ve kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için."

O kahramanlar uzman çavuşlar, o kahramanlar uzman jandarmalar. Millî bekamız için varını yoğunu gerek yurt içinde gerek yurt dışında gösteren kahramanlar. Biz onlara vefa borcumuzu gösterebilmeliyiz. Onlara elimizden gelen katkıyı, desteği verebilmeliyiz. bu konuda çekimser kalmayalım, bu konuda geri durmayalım. İstirham ediyorum, Allah için, Gazi Meclisimiz, millî iradenin tecelligâhı inisiyatif almalı, uzman çavuşlarımızın kadro sorununu çözmeli.” Dedi.

YÖNTER konuşmasında son olarak “ bu kapsamda kanun teklifimizi verdik. Kanun teklifimizin yasalaşmasını ümit ediyoruz” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
saadettin öz 28 Ekim 2018 / 15:14 Cevapla

Hak ediyorlar.Analarının ak sütü gibi..Kendi ve hiç bir yakını asker olmayan biri olarak MEHMETCİKLERİMİZE ŞÜKRAN SİZ DEĞERLİ VEKİLLERİMİZE GAYRETLERİNE TEŞEKKÜR..