MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, “100. Yıl Seçimi” programında gündemi değerlendirdi.

MHP’li Yalçın’ın açıklamalarından öne çıkanlar;

DEPREM BÖLGELERİNDEKİ ÇALIŞMALAR

MHP’nin deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Vatandaşlarımızın dertleriyle hemhal olduk” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin'de oyunu kullandı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin'de oyunu kullandı

İLÇE İLÇE AYDINLATMA PROGRAMLARI

MHP’nin “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Aydınlatma Programı”na ilişkin bilgi veren MHP’li Semih Yalçın “973 ilçeden 966’sını ziyaret ettik” dedi.

7’Lİ KOALİSYONDA KOLTUK KAVGASI

Memleketin menfaati adına hareket eden Cumhur İttifakı’nın karşısında yer alan 7’li yapılanmanın sırtını bir taraftan FETÖ’ye bir taraftan da HDP üzerinden PKK’ya dayadığını belirten MHP’li Semih Yalçın, muhalefetteki koltuk kavgasına ilişkin “6+1’li masa, pazarlığı milletin gözü önünde yapmaktadır. Millet İttifak’ı bu haliyle ülkeyi yönetemez.” dedi.

Kırkağaç’ta İP’den istifa, MHP’ye katılım Kırkağaç’ta İP’den istifa, MHP’ye katılım

“KANDİL, MİLLET İTTİFAKINI DESTEKLİYOR”

HDP’nin PKK ile iltisakının açık olduğunu belirten Semih Yalçın, PKK’nın 7’li koalisyona desteğine ilişkin “HDP, CHP’yi destekliyor. Kandil, Millet İttifakı’nı destekliyor. Kandil, Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini söylüyor. Bunu aziz milletimiz görecektir” dedi.

14 MAYIS SEÇİMLERİNİN ÖNEMİ

14 Mayıs’ta yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin ilişkin de açıklamalarda bulunan Semih Yalçın, “Seçimin önemi geleceği kazanmak” diye konuştu.

AKŞENER’İN MECLİS’TE MERMİ ATMASI

İP lideri Meral Akşener’in partisinin grup toplantısında Meclis’e mermi atmasını eleştiren MHP’li Semih Yalçın, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bir FETÖ’cüler saldırdı bir de İP’in müdüresi. Arasındaki iltisak ayan beyan ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı.