MHP Lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz hafta oynanan maçlarda tribünde vuku bulan bir grup tarafından atılan sistemli sloganlara ilişkin açıklamalarda bulundu. MHP Lideri Devlet Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye’nin, depremin ağır sonuçlarıyla kıyasıya mücadele ettiği bir süreçte, Türk futbolunu lekelemeye, Türk sporunu siyasileştirmeye, kutuplaşma dalgasını sahalara yansıtmaya çalışanlar alçakça bir kurgunun içindedir.

Spor demek dostluk, kardeşlik ve centilmenlik demektir.

Spor demek ahlaklı olmak demektir.

Spor demek takım ruhuyla, yani dayanışma ve yardımlaşmayla hareket etmek demektir.

Hükümeti istifaya davet etmek, tribünlerde siyasi kaos üretimine heves etmek bir avuç fanatik ve holigan gruba sipariş verilmiş iç ve dış bağlantılı zillet komplosudur.

Herkes yerini yurdunu, haddini hududunu bilmelidir.

Sahalardan sokak aralarına gerilim ve çatışma tahviline yeltenenlere müsamaha gösterilmeyecektir.

Müşterek acılarımızın üzerine basarak, depremin hasar ve enkazından yararlanarak zillete yardım ve yataklık yapanlar, Türkiye düşmanlarının değirmenine su taşıyanlar kim olursa olsun ülkesine ve milletine sırt dönmüş odaklardır.

Türkiye Futbol Federasyonu ve bütün futbol kulüpleri tarih ve millet önünde milli, ahlaki ve hukuki sorumluluklarını yerine getirmek, müsabakalarda istikrarı, insicamı ve huzuru sağlamakla mükelleftir.

Tribünler çürük siyasi sloganların atılacağı mekânlar olamaz.

Kalabalıkların arasına sızarak devlete ve hükümete meydan okunmasını provoke edenlerin önce tespiti, ardından da tecziyesi mutlaka yapılmalı, Türk sporu düştüğü karanlık dehlizden el birliğiyle çıkarılmalıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremde yıkılan tüm şehirlerimizi yeniden inşa ve ihya edeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremde yıkılan tüm şehirlerimizi yeniden inşa ve ihya edeceğiz

Bu hedef gerçekleşene kadar gönül verdiğim Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyeliğinden ayrıldığımı tekraren ifade etmeyi milletime sadakat ve vefa borcu, felaketler karşısında da sorumluluk duygusu olarak addediyorum." dedi.