Seçim takvimi ve planlama yapılacak.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kaldı. Partiler son hazırlıklarını yapmak üzere toplantılarına hız kazandırdı.

Ankara’da Cumhur İttifakı Zirvesi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli bir araya geldi Ankara’da Cumhur İttifakı Zirvesi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi ise önce Merkez Yönetim Kurulu üyelerini toplayacak ardından da belediye başkanları ile bir araya gelecek.

MHP MYK Toplantısı 11 Mart’ta MHP Lideri Devlet Bahçeli Başkanlığında saat 14.00’te gerçekleşecek.

MYK Toplantısının hemen ardından 17-18-19 Mart’ta ise Belediye Başkanları kampı yapılacak ve seçime giden süreçte yürütülecek çalışmalar ele alınacak.

Tabii tüm bunlarla beraber zaten sahada olan Milliyetçi Hareket Partisi çalışmalarını hızlandırmış olacak.

MHP Lideri Devlet Bahçeli vatandaşla buluştuğu Açık Hava Toplantılarına Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından ara vermişti ancak geçtiğimiz süreçte Sivas’tan başlayarak 11 ilde mitinglerini gerçekleştirmişti. Son Açık hava Toplantısı ise Tekirdağ’da gerçekleştirilmişti.

Seçime az bir zaman kala hem MHP Lideri Devlet Bahçeli hem de MHP Kurmayları vatandaş buluşmalarını sürdürecek, bölge olarak başlayan toplantılar köylere ve hatta komşu ziyaretleriyle de her bir vatandaşla bir araya gelmeye devam edecek.

Tüm bununla beraber Milliyetçi Hareket Partisi Parti olarak hangi aşamada ne yapılacağını YSK'nın açıklayacağı takvim ile birlikte şekillendirecekler.

Partilerin önündeki ilk konu aday olmak isteyen memurlar.

YSK seçim takvimini açıkladıktan sonra 1 hafta içinde istifa etmeleri gerekecek MHP kimleri aday göstereceğine yönelik karar verecek.