Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli depremler üzerinden oy devşirme telaşına düşen ana muhalefet partisi CHP’ye sert tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

MHP’Lİ BÜYÜKATAMAN’DAN CHP’YE SERT TEPKİ

YSK Başkanı Yener: Cumhurbaşkanı adaylarının imza süreci başladı YSK Başkanı Yener: Cumhurbaşkanı adaylarının imza süreci başladı

Açıklamasında CHP’nin deprem sürecinde kullandığı söylemlere değinen MHP’li İsmet Büyükataman, muhalefetin iftira, provokasyon ve kara propaganda söylemlerine sert tepki gösterdiği açıklamasında “Böyle büyük acıların yaşandığı zamanlar da bile birlik olmayı beceremeyip deprem bölgelerine siyasi rant sağlamak amacıyla yaklaşan ve “buradan nasıl oy devşiririm” diye düşünen CHP’nin cevabını milletimiz mutlaka verecektir.” dedi.

MHP’li Büyükataman, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“6 Şubat günü yaşadığımız deprem felaketinin ilk anından itibaren devletimizin tüm yetkili organları felaketin yaşandığı bölgelere intikal etmiş ve vatandaşlarımızın yardımına koşmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla ilk günden itibaren tüm teşkilatlarını seferber etmiş ve devletimizin yetkili kurumları ile koordineli bir şekilde tüm gücüyle sahada çalışmaya başlamıştır.

Aziz milletimiz ve devletimiz elele vererek muazzam bir dayanışma ve yardımlaşma örneği göstermiş; arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını ivedi bir şekilde karşılamak için mücadele etmiştir.

“KILIÇDAROĞLU ‘DEVLET YOK’ DİYEREK ÇARK ETTİ”

Devlet ve millet bu mücadeleyi verirken; Kılıçdaroğlu ilk demecinde “dayanışma içinde olacağız” demesine rağmen çok geçmeden “devlet yok” diyerek çark etmiş ve diğer zillet ortakları gibi deprem bölgelerinde kirli bir siyaset yapmaya başlamıştır.

YALAN HABER BOMBARDIMANI BAŞLATILDI

Henüz milletimiz depremin şokunu atlatamamışken CHP himayesindeki bazı basın yayın organları ve sosyal medya soytarıları devreye sokulmuş ve adeta “yalan haber bombardımanı” başlatılmıştır.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ‘BENİ DE TUTUKLAYIN’ PROVOKASYONU

Milletimiz yaralarını sarmaya çalışırken, Kılıçdaroğlu “beni de tutuklayın” diyerek yalan haber yapan yayın organlarına sahip çıkmış ve aşağılık bir provokasyona imza atmıştır.

ENKAZLAR ÜZERİNDE OY DEVŞİRME TELAŞI

Milletimizin canı üzerinden oy hesabı yapan CHP’nin Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, partisinin enkazlar üzerinde siyasi menfaat devşirme çabasını gizleme telaşıyla Sayın Genel Başkanımıza, partimize ve devletimizin kurumlarına saldırmıştır.

“CHP’NİN FİTNE VE YALANDAN BESLENDİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Devlet ve millet düşmanlarına sahip çıkmasıyla ünlü olan Özgür Özel’in devletimizin kurumlarını ve partimizi hedef alması şaşırtıcı değildir. Bir kez daha CHP’nin fitneden yalandan beslendiğini, insanlarımızın acıları üzerinden siyasi rant elde etmeye çalıştığı açığa çıkmıştır.

“DEPREMİ SİYASİ RANT YAPAN CHP’NİN CEVABINI MİLLETİMİZ VERECEKTİR”

Böyle büyük acıların yaşandığı zamanlar da bile birlik olmayı beceremeyip deprem bölgelerine siyasi rant sağlamak amacıyla yaklaşan ve “buradan nasıl oy devşiririm” diye düşünen CHP’nin cevabını milletimiz mutlaka verecektir.”