Büyükataman açıklamasında “İP Genel Başkanı’nın sığıntı durumuna düşürüldüğü Zillet Masası’nda Türk milleti yoktur, cumhuriyet yoktur” ifadeleriyle altılı kriz masasına tepki gösterdi.

HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu ile mi cumhuriyet değerlerine sahip çıkacaksınız dedi.
Altılı kriz masasını eleştirdi.

Mhp Genel Sekreteri İsmet Büyükataman sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

“Milletimizin gözünün içine baka baka yalan söylemekten kaçınmayan, Atatürkçü pozları kesen İP Genel Başkanı Meral Akşener; Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine kökten düşman olan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’yla mı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacaksınız?”

Hedefinde millet ittifakında yer alan genel başkanlar vardı.

Meclis'te 28. Dönem yemin töreni ile başlayacak Meclis'te 28. Dönem yemin töreni ile başlayacak

“Anayasanın ilk dört maddesine göz diken Ali Babacan, Anadilde eğitim isteyen Ahmet Davutoğlu, terörist Demirtaş’a özgürlük isteyen Kılıçdaroğlu ve yerel yönetimlere özerklik diyerek bölünmeye kapı aralayan CHP’yle mi Türkiye’nin birlik ve beraberliğini sağlayacaksınız?”

Büyükataman “İP Genel Başkanı’nın sığıntı durumuna düşürüldüğü Zillet Masası’nda Türk milleti yoktur, cumhuriyet yoktur” ifadelerini kullandı.

“Tweet verelim bağımsızlık ve beraberlik yoktur. Zillet masasında olsa olsa FETÖ ve PKK taleplerine göz kırpma, teröristlere özgürlük vaadi ve Türkiye düşmanlarına umut vardır!”

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman son olarak “Türk Yüzyılının kapısını Cumhur İttifakı ile aralanmıştır.” ifadelerini kullandı.

“Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kararlı mücadelesi, aziz milletimizin yüksek fedakarlığı ile kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuran irade bugün Cumhur İttifakı’nda vücut bulmuş ve Türk Yüzyılının kapısını Cumhur İttifakı ile aralanmıştır.”