Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman sosyal medya hesabı üzerinden Halk tv sunucusunun deprem bölgesi Adıyaman’da Selahattin Demirtaş propagandası yapmasına tepki gösterdi.

Büyükataman “Tam bir kepazelik, düpedüz yağmacılıktır” ifadelerine yer verdi.

MHP Lideri: MHP tüm seçim çevrelerinde olmak suretiyle üç hilal amblemiyle demokratik mücadelesini yapacak MHP Lideri: MHP tüm seçim çevrelerinde olmak suretiyle üç hilal amblemiyle demokratik mücadelesini yapacak

MHP’li Büyükataman’ın paylaşımı şu şekilde;

Halk TV sunucusunun Adıyaman’da depremzede çocuklarımıza terörist Selahattin Demirtaş’ın kitabını tanıtması ve tutuklu bir teröristi  “özgürlük savaşçısı” gibi anlatması tam bir kepazeliktir.

“Düpedüz yağmacılık”

Devletimiz ve milletimiz omuz omuza depremin yaralarını sarmaya çalışırken CHP’nin yandaş kanalı Halk TV’nin fırsatçılık yaparak depremzede çocuklara bir teröristin propagandasını yapması düpedüz yağmacılıktır.

“Çocukların istismarına izin verilmemelidir”

Depremi fırsata çevirip terör propagandası yapan, çocuklarımızın istismar etmeye, tertemiz zihinlerini kirletmeye yeltenen bu kepaze anlayış kesinlikle bölgeden ve çocuklarımızdan uzak tutulmalı, çocuklarımızı istismar etmelerine izin verilmemelidir.