MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Yozgat İl başkanlığı kongresinde partililerle bir araya geldi.


Kongrede partililere seslenen MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, Cihan hâkimiyeti ülküsüyle yola çıkıp nice coğrafyada at koşturan Türk’ün kıtaları aşan varlık mücadelesinde; töre her zaman en önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

detail-photo-fancybox-0

MHP'li Özdemir: PKK terör örgütüne nefes aldırmayan bu iradeyle örgüt tükenme noktasına geldi MHP'li Özdemir: PKK terör örgütüne nefes aldırmayan bu iradeyle örgüt tükenme noktasına geldi

Kurultaylar Birlik Ve Dayanışmanın Temelidir

Durmaz, “Türk’ün töresinde kurultaylar, birlik ve dayanışmanın temeli; güçlü ve kudretli bir yönetimin inşa yeridir. İlhamını Orhun Yazıtlarında taşlara kazınan Türk Milliyetçiliği anlayışından alan Milliyetçi Hareket Partisi’nin, yarım asrı aşan şanlı mazisinde gerçekleştirdiği kurultaylar Ülkücü iradenin tecelli ettiği toylara dönüşmüş ve her zaman kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilmiştir. Elbette bunda, partimizin devletini ve milletini önceleyen siyasi anlayışının önemli bir yeri vardır” dedi.

Aynı Ruh Ve İnançla Yolumuza Devam Ediyoruz

Milliyetçi Hareket Partisinin 1969 Adana kongresinden bugüne geçen 54 yıllık siyasi tarihinin her satırına vatan, millet ve mukaddesat uğruna ödediği bedelleri, harcadığı çabayı işleyen parti olduğunu ifade eden Durmaz, “Başbuğumuzu ömür boyu yalnız bırakmayan, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğinde; aynı ruh ve inançla yoluna devam etmektedir. İdam sehpalarına tebessümle yürüyen inanç, celladından helallik isteyen iman, zindanları taş medreseye çeviren azim bizimledir ve bugün de milliyetçi ülkücü hareket devletimiz ve milletimiz için nice fedakârlığı hiç karşılık beklemeden sürdürmektedir. Bunu en iyi aziz hemşerilerim Bozok Yaylasının yiğitleri muhterem Yozgatlılar bilmektedir” dedi.

Yozgat Yiğit İnsanlar Diyarıdır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz,

“Yozgat, vatan ve millet aşkıyla yoğrulmuş yiğit insanların diyarıdır. Vatan toprağının kıymetini bilen, milli ve manevi değerlerine leke sürdürmeyen vatan evlatlarının yurdudur. Allah’ın izniyle, ecdadımızın mayaladığı bu toprakları bölücülerle ittifak yapan, hainlere çanak tutan köksüzlere kirlettirmeyeceğiz. Yozgat denildiğinde akla ilk önce Milliyetçi Hareket Partisi gelir. Hamdolsun bununla da gurur duyuyoruz. Biz Yozgat’a güveniyor Yozgat’a inanıyoruz. Yozgat Ayaktaysa Türkiye güvendedir. Yozgat tek yürek bu salondaysa Allah’ın izniyle ezan dinmeyecek, bayrak inmeyecektir. Her seçim parti değiştiren fırıldak Kubilerle, vekil sıralarını kazanca dönüştürenlerle, Fetö ve Pkk ile iltisaklı siyaset simsarlarıyla bu memlekete hizmet edilmez, sahip çıkılmaz.”

Şehitlerimizin Emaneti Omuzlarımızdadır

MHP’yi diğer siyasi partilerle bir tutmamak, siyaseti kariyer merkezi, makamları koltukları kariyer basamağı olarak görenlerle karıştırmamak gerektiğinin altını çizen Durmaz, “Şehitlerimizin emaneti, zindanları taş medreseye çeviren inancın vekâleti, omuzlarımızdadır. Milliyetçi Ülkücü Hareketin her bir ferdi, bu sorumlulukla siyaset yapmalıdır.14 Mayıs ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerini ülke olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır şekilde gerçekleştirdik ve hamdolsun Türk milleti iradesini Cumhur İttifakı’na güçlü bir destek vererek göstermiştir. Aziz milletimiz, bu kararıyla “İstikrar” demiş, “İstiklalini” Cumhur İttifakına teslim etmiştir. Milletimiz, 7 partili bir koalisyon yönetiminden başka hiçbir şey vadetmeyen, küresel emperyalizmin maşalığına soyunan zillet ittifakının oyunlarını başlarına geçirmiştir. Seçim boyunca gayrı ciddi bir tavırla seçimleri sulandırmaya çalışan Zillet İttifakı’nın sözde Cumhurbaşkanı yardımcıları İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları, ilkokul müsameresi seviyesindeki bol yalanlı piyesleriyle, milletimizin gözünün içine bakarak yalan söylemiş ve rezil olmuşlardır” diye konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz,

“Seçim öncesi “demokrat amca” dedikleri Kılıçdaroğlu’nu “koltuk sevdalısı” olarak suçlayıp istifasını istemişler, zillet ortakları milletin sandıkta attığı şamarın etkisiyle birbirlerini suçlama yarışına girmişlerdir. Daha geçtiğimiz günlerde İP’li bir vekil, “iyi ki millet ittifakı kazanmamış, Allah memleketi korumuş” diyerek, makam ve koltuk paylaşımının memleket sevdasından baskın geldiğini itiraf etmiştir. Zillet İttifakı’nın milletimize hizmet etmek yerine makamları, koltukları düşündüğünü itiraf etmiştir.”

Milletimiz Olanı Biteni Görmüştür

Durmaz, “Devlet yönetmeyi pasta paylaşımı olarak gören bu İttifaktan ve ittifakı oluşturan partilerden memleketimize faydalı bir iş beklemek boşunadır. Zaten aziz milletimiz ferasetiyle olanı biteni görmüş, Cumhur İttifakı’nı ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayını desteklemiştir. 2024 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde de, muhalefetin elinde rezil rüsva olan, Pkk militanları ve yakınlarına peşkeş çekilen belediyeler mutlaka el değiştirmeli, Cumhur İttifakının hizmet odaklı yönetimine, Milliyetçi Hareket Partisinin “Üretken Belediyecilik” anlayışına tekrar kavuşturulmalıdır. Türk Milleti, Cumhurbaşkanımızın “Türkiye Yüzyılı” vizyonuna, Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “Lider Ülke Türkiye” ülküsüne duyduğu güveni Yerel Seçimlerde de tekrar etmeli, bizlere güvenmelidir. Belediye Başkanı olduğu şehir afetle mücadele ederken tatile gidenden, 5 yılda bir çivi bile çakamayandan, belediye başkanlığı makamlarını kendi kariyerleri için basamak görenlerden milletimize hizmet de hayır da gelmedi, gelemez. Bu nedenle; Cumhur İttifakı’nın zaferiyle istikrarını sürdüren merkezi yönetimle birlikte yerel yönetimlerde de istikrar ve hizmet dönemi başlamalı zilletin rezil yönetimi son bulmalıdır. Bu amaçla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 31 Mart 2024’te yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinin hazırlık sürecini 24 Temmuz 2023 tarihinde başlatmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak“2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” temasıyla çalışmalarımız hızlanarak devam edecektir” dedi.

Hedefimiz Umutla Geleceğe Ulaşmaktır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir durmaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi yerel yönetimlerde; Hedefimiz, “İstikrar ve Hizmet İçin, Uyumlu Yönetimle, Umutlu Geleceğe” ulaşmaktır. Hedefimiz, “Merkezden Yerele, İstikrarı Bozmadan Umuda Doğru” yol almaktır. Hedefimiz, “Aklın Yolu Bir, Genelden Yerele Birlik, Ülkede Yönetimde Dirlik” oluşturmaktır. Hedefimiz, “Ayırmadan, Ayrışmadan Yerelde İktidar, Ülkede İstikrar” sağlamaktır. Hedefimiz, “Yönetimde İstikrar, Daha Güçlü İstikbal”dir. Hedefimiz, “Yeni Yüzyıl, Lider Türkiye, Üretken Belediye”dir. Hedefimiz, “Güçlü Yasama, Kararlı Yürütme, Uyumlu Belediye”dir. Cenab-ı Allah’ın izni ve aziz Türk milletinin iradesiyle Genel seçimlerde kazanılan başarı, 31Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerde tekrarlanarak perçinlenecek, “Türk ve Türkiye Yüzyılı” yürüyüşü sağlam adımlarla hız kazanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Yozgat İl Kongremizin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle kurucu genel başkanımız Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, ülkücü şehitlerimize, ebediyete irtihal eden dava büyüklerimize ve dava arkadaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Bugüne kadar bayrağı yere düşürmeyen dava arkadaşlarıma ve Kongremizi düzenleyen teşkilat mensuplarımıza, burayı şereflendiren siz değerli katılımcılara şükranlarımı sunuyor, görev alan dava arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diye sözlerini tamamladı.