TBMM Başkanı Kurtulmuş Gaziosmanpaşa’da açılış törenine katıldı TBMM Başkanı Kurtulmuş Gaziosmanpaşa’da açılış törenine katıldı

Programda konuşan MHPli Karakaya; Alevi sünni ayrımı yapanlar, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlar şunu iyi dinleyip anlamalılar; Türk ailelerinde mutlaka bir Ali adı, Hasan, Hüseyin adı vardır; ama hiç birinde bir tane Yezid adı yoktur. Hz. Hüseyin'in şehadetiyle yanan, sönmeyecek meşalenin adaletin, ahlakın ve hakikatin ufkunu çok daha gür bir şekilde aydınlattığına işaret ederek, şunları kaydetti:
"Yezid husumetin, huşunetin, hizbin, fitnenin, zulmün ve kutuplaşmanın simgesi; Hz. Hüseyin doğruluğun, güzelliğin, iyiliğin, cesaretin, imanın ve inançlarından asla dönmeyen bir iradenin arşa mıh gibi çakılmış anıt sembolüdür. Bize düşen Kerbela hadisesinden ders ve ibret almak, birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi tahrip etmeye niyetlenip heveslenen karanlık odaklara geri adım atmadan direnmektir" dedi. 
Ardından  Dernek Başkanı Şerafettin Demir'e ve emeği geçen herkese teşekkür eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya Ankaralı hemşehrilerine Aşure ikramında bulundu.

karakaya2-1