Milliyetçi Hareket Partisi 28. Dönem Ankara Birinci Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya temposunu artırarak çalışmalarını hızla sürdürüyor.
 
MHP'li Karakaya;  Mamak Inşaat Müteahhitlleri Derneği (MİM-DER) tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya Ankara 1'inci Bölge Milletvekili adayı Murat Karakurt, MHP Mamak Ilçe Başkanı Av. Mustafa Esen ve teşkilât mensupları ile katıldı. 

Karakaya burada; "Önemle ifade etmek isterim ki, kefili milli irade ve Türk tarihi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi keyfi olarak kurulmadı. Basit ve günlük siyasi dürtülerle harcı karılmadı. Cılız ve çıkarcı emellerle çatısı örülmedi. Günü kurtarma hesaplarının neticesi olarak içeriği ve rotası tayin edilmedi.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşama azminin, payidarlık iradesinin, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün aynen tecellisi ve tescilidir. İlaveten siyasi istikrarın teminatıdır. Biz ağzımızla konuşur, beynimizle düşünür, aklımızla kavrar, sevgimizle kucaklar, gönlümüzle coşar, yüreğimizle inanırız. İnandığımızı söyler, sonu ölüm de olsa dönmeyiz. Bayrağımızla gururlanır, şehidimizle ağlar, destanlarla bağlanırız. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Üç hilal muhteşem Türk tarihinin hatıra ve emanetidir. Ve Milli bekaya tıpkı tarihte olduğu gibi haysiyetle, hakikatle, korkusuzca sahip çıkacaktır". Ifadelerine yer verdi.

Ardından Şereflikoçhisar da Esnaf'a hayırlı-bereketli işler” ziyareti yapan Karakaya Vatandaşlarla sohbet etti. Hemşehrilerimin yoğun ilgisi ile karşılaşan Karakaya hemşehrilerinin hepsiyle teker teker ilgilendi.

Ordan ayrıldıktan sonra Ankara 1'inci Bölge  Milletvekili adayları İbrahim Çiftçi, Oğuz Yılmaz ve Çankaya İlçe başkanı Serkan Damar ile  ASO Başkanı Sn. Seyit Ardıç’ı ve yönetimini ziyaret etti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli Başkanlığında Yeni Meclis Başkanı Seçilecek MHP Lideri Devlet Bahçeli Başkanlığında Yeni Meclis Başkanı Seçilecek

kara4-1
Ankara’nın sanayi üretimi ve sorunları hakkında faydalı bir istişare gerçekleştiren Karakaya teşekkürlerini sundu.

Ardından  Gölbaşı'nda 1'inci Bölge Milletvekili adayları Önder Kahveci, Ibrahim Çiftçi, Oğuz Yılmaz; Gölbaşı  Belediye Başkanı Ramazan Şimşek Gölbaşı MHP  İlçe Başkanı Serdar Tekin ile Toki sakinlari ve muhtarlarla  yemekli toplantıda bir araya geldi.

Karakaya burada;

"Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletine adanmış gönüllerin, Türk-İslam ülküsüne bağlanmış imanlı yüreklerin yarım asırlık iftiharı, itibarı, göz nurudur.
Milliyetçi Hareket Partisi önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen fedakârlık numunesi dava insanlarının bayraklaşmış övüncüdür. İfadelerini kullandı.