Milliyetçi Hareket Partisi 28. Dönem Ankara Birinci Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

MHP'li Karakaya ilk olarak Ankara Birinci Bölge  Milletvekili adayı Ahmet Karagöz, MHP Mamak İlçe başkanı Mustafa Esen, ve teşkilat mensuplarıyla Kayaş Mahalle Muhtarı Ahmet Halat'ı ziyaret etti. 

4-153

Ardından; Mamaklı esnafa bereketli olsun ziyareti yaptı.

Mamaklıların 14 Mayıs’ta, sanki 12 Eylül’e inat edercesine, Milliyetçi Ülkücü hareketin yanında olduklarını her fırsatta gösterdiklerini belirten Karakaya, Mamak Kayaş mahallesinde bir kahvede hemşehrileri ile sohbet etti.

Mamak'ta aksam saatlerinde Erciyes Kayserililer Derneğinde Kayserili vatandaşlarla bir araya geldi.

2-268

Dernek Başkanı Sn. Hacı Bekir Yıldız'a teşekkür eden Karakaya şu ifadeleri kullandı;

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, oyunu İstanbul'da kullandı AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, oyunu İstanbul'da kullandı

"Kendimize has fazilet ve meziyetimizle, hasletlerimizle ve kabiliyetimizle, cesaret ve hamiyetimizle hiçbir kuşatmaya eyvallah etmedik, hiçbir saldırıya boyun eğmedik. Hamd olsun bugün de eğmiyoruz, bilinsin ki, bundan sonra da yalnızca rükûda eğileceğiz.

Dün müstevliler, manda ve himaye mübaşirleri, işbirlikçi müflisler, ihanet mültezimleri vardı, bugün ise emperyalizmin piyonları, zillet içinde kıvranan acizler, küresel güçlerin kiralık katilleri olan terör örgütleri vardır. Dün işgalciler denize süpürülmüştü, bugün ise teröristler bulundukları, görüldükleri her yerde gömülmektedir.

Türk’e kefen biçmeye cüret edenlerin sonu tarihin her döneminde hüsrandır, mağlubiyettir."