MHP'li Yönter'den Özgür Özel'e sert tepki: Bizim korkumuz olmaz, korkan senin gibi olsun MHP'li Yönter'den Özgür Özel'e sert tepki: Bizim korkumuz olmaz, korkan senin gibi olsun

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, İstanbul’un Fethi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

MHP'li Karakaya mesajında şu ifadeleri kullandı:

İkinci Mehmet'i "Fatih" yapan muazzam fetih ile Türkler'in Türkistan Coğrafyası'ndan başlayan yeni yurt edinme ülküsü; Avrupa'ya kadar ilerlemiş ve Devlet-i A'liye'nin büyümesi ile Necip Milletimizin asaletine asalet eklenmiştir.

İstanbul'un ecdadımız  tarafından benimsenmesi, Yüce  Türk Hükümdarı 2. Mehmet'i "Fatih" yapan asaletin ifadesidir.

İstanbul'un Fethi,  küresel konjonktürü değiştiren muhtevası ile tarihteki şerefli yerini almıştır.

Istanbul'un fethiyle beraber Aziz Türk milleti, huzuru arayan tüm insanlık için, barışın, huzurun ve adaletin simgesi haline gelmiştir.

Istanbul'un fethiyle bereber birçok unsur, tarihin hiçbir döneminde karşılaşmadıkları huzurlu, barışçıl ve adil bir yönetimle karşılaşmışlardır. 

"Türkiye Yüzyılı ve Türk Asrı" hedeflerine yöneldiğimiz bu çağda, ceddimizle övünürken, aklımızdan çıkarmamamız gereken; "Türk Milleti'nin bölünmez bütünlüğü ve Turan Ülküsü" şuurunda olmamız, varlığımızın devamı için hayati önem taşımaktadır.

Azîz Istanbul'u kadim bir Türk toprağı haline getirerek, tarihe damgasını vurmuş olan başta Fatih Sultan Mehmet Han'a, fetihte yer alan ecdadımıza, şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

Editör: Haber Merkezi