Milliyetçi Hareket Partisi Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili  Mevlüt  Karakaya açıklamalarda bulundu.

MHP'li Özdemir: Kürt kardeşlerimiz zilletin rezil anlayışı ve PKK’nın insafına bırakılamaz MHP'li Özdemir: Kürt kardeşlerimiz zilletin rezil anlayışı ve PKK’nın insafına bırakılamaz

Açıklama şu şekilde;

Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli 11 Mart 2023 tarihindeki MYK ve Milletvekilleri ortak toplantısından sonra yaptığı basın açıklamasında; HDP’nin kapatılması davasıyla bağlantılı olarak hazineden alacağı yardımlar üzerine daha önce konulmuş olan tedbir kararının, yardımların ödenmesine günler kala, Anayasa Mahkemesi tarafından kaldırılmasını haklı bir şekilde eleştirmiş ve “14 Mayıs 2023'te yapılacak seçimler için siyasi partilere ödenen 3 kat fazla ödeneğin doğrudan depremden etkilenen illere ve vatandaşlara aktarılması düşünülmelidir. MHP bu feragata gönüllüdür. Diğer siyasi partilerden de hassasiyeti ümit etmektedir.” Şeklinde bir çağrıda bulunmuştu.

Hazine tarafından yapılacak olan seçim yardımlarının banka hesaplarına geçmeden Sn. Genel Başkanımızın çağrısını ve bu hususta diğer siyasi partilerden beklediğimiz hassasiyeti tekraren hatırlatıyor, saygılarımı sunuyorum.