MHP Grup Başkanvekili Filiz Kılıç, TBMM Genel Kurulunda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

MHP'li Kılıç'ın açıklaması şu şekilde;

Bildiğiniz üzere, 93 harbi sırasında Nene Hatun 3 aylık bebeğini geride bırakıp koşa koşa cepheye katılmıştı. “Çocuğun çok küçük, geri dön” dediklerinde, Nene Hatun’un cevabı tarihe geçmişti: “Bebeğim anasız büyür de vatansız büyüyemez.” diyerek o gün yürekleri titretti, Aziziye Tabyasında devleşti, hem Türk milletinin hem de gelecek nesillerin yüz aklarından oldu. Koca yürekli Türk anası Nene Hatun’u vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz

Eğer bugün son yurdumuzda hür ve müstakil bir biçimde nefes alıp verebiliyorsak, bunda tarihe altın harflerle geçmiş ve elleri öpülesi kadınların büyük bir payı bulunmaktadır.

Türkiye’nin geleceği kadınlarımızın üstleneceği yapıcı role, yapacakları değerli çalışmalara, eşsiz fedakârlıklara yakından bağlıdır.

Son günlerde dünyada Filistin lehine olumlu gelişmelerin yaşanmasına rağmen Filistin’de maalesef katliamlar devam etmektedir. Filistin’de iki devletli çözümün bir an önce gerçekleştirilmesi gerekliliğini her fırsatta ifade ediyoruz.

İspanya, İrlanda ve Norveç’in, Filistin Devleti’ni tanıyacaklarını açıklamalarından büyük memnuniyet duyduğumuzu, Filistin’in tanınması, uluslararası hukukun, adaletin ve vicdanın gereği olduğunu,

İşgal altındaki Filistin halkının gasbedilen haklarının geri alınması ve Filistin’in uluslararası camiada hak ettiği statüye kavuşabilmesi bakımından son derece önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz.

Cumhur İttifakımızın Filistin meselesindeki siyaseti, hem tarihin doğru tarafında hem de insanlık değerlerinin yanında duran anlayışıyla, gayretlerimizin Filistin meselesinde insani ve siyasi hassasiyetin küresel düzeyde artmasına en büyük desteği verdiğini de hassaten belirtmek istiyorum. Daha fazla sayıda ülkenin Filistin’i tanıması yönündeki çaba harcamayı var gücümüzle sürdürmemiz gerekmektedir.

Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettikleri gibi; “Gazze meselesi hem tarihen, hem vicdanen, hem ahlaken, hem de dinen Türkiye’nin de meselesidir. Gazze’yi savunmak, Gaziantep’i savunmak demektir.

Gazze düşerse son yurdumuzun etrafındaki kuşatma sertleşmekle kalmayacak, sık sık ifade ettiğim üzere, milli güvenlik tehditleri katlanacaktır.”

Bu vesileyle Filistin halkına bir kez daha baş sağlığı dileklerimizi iletiyor, akan kanın durmasını, çocukların ölmemesini ve terör devleti İsrail’in uluslararası arenada yargılanmasına bir an önce başlanmasını arzuluyoruz.

Editör: Haber Merkezi