MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir sosyal medya hesabından gazeteci Fatih Altaylı’ya tepki gösterdi.

MHP'li Özdemir'in açıklaması şu şekilde;

Sayın Genel Başkanımızın “Allah Bana Yeter” yazılı yüzüğü üzerinden Fatih Altaylı’nın yaptığı yorumlar, zeka ve fıtratını bir kez daha açık etmiştir.

MHP’li Karakaya: Kıbrıs Türk’tür, Türk Kalacak MHP’li Karakaya: Kıbrıs Türk’tür, Türk Kalacak

Sayın Altaylı’nın inancı elbette kendisini bağlar. Ve fakat Kur’an, Hadis ve Siyer bilgisinin zayıf olduğunu Cumhur İttifakı’na saldıracağım diyerek son derece trajikomik beyanlarla ortaya koyması, bize göre usül ve üslubunun çirkinliğinin ana sebebidir.

Diğer yandan Suriyeli misafirler ve sınırı aşan göçlerle ilgili Türkiye’de yıllar önce ilk ve en kapsamlı çalışmayı yapan partinin MHP olduğunu da belli ki bilmiyor. İlaveten, MHP’nin en başından beri Geri Kabul Anlaşması’nı Türkiye’nin menfaatine bulmadığının da, gerekçelerinin de farkında değil. Hoş, bunları bilse de zaten işine gelmez.

Ama cehaletini gidermek adına, Kur’an-i Kerim ve Peygamber Efendimizin (SAV) sahih hadislerinin bulunduğu çalışmayla beraber partimizin Sınırı Aşan Göçler ile ilgili yayınlarını kendisine iletebiliriz.

Lüzumsuz ve mesnetsiz meseleleri birbirine bağlayacağım diyerek sürekli komik duruma düşmekten hiç değilse kendisini böylelikle belki alıkoyar, cehaletini giderebilir.

Editör: Haber Merkezi