MHP’li Özdemir şunları şöyledi;

Oda Tv isimli rezil ve kepaze bir yayın organının yaptığı bu ahlaksızca haberin sonuna kadar takipçisi olacağız. Sayın Genel Başkanımızın söylemediği bir sözü söylemiş gibi yansıtma yalan ve iftirasının hesabı hukuken mutlaka sorulacaktır.

Oda Tv isimli rezil ve kepaze bir yayın organının yaptığı bu ahlaksızca haberin sonuna kadar takipçisi olacağız. Sayın Genel Başkanımızın söylemediği bir sözü söylemiş gibi yansıtma yalan ve iftirasının hesabı hukuken mutlaka sorulacaktır. pic.twitter.com/E52LsarVJv

Sn Genel Başkanımız, Sn Cumhurbaşkanımızla depremzede vatandaşlarımızla buluşmak üzere yapılan Elbistan ziyaretinde alandaki bazı şahısların “Elbistan il olsun” tezahüratına karşılık, acımızın olduğu bir günde böylesi bir konunun paylaşılmasının yakışık olmadığını ifade etmiştir.

Durum böyleyken, konuyu farklı yerlere çekerek maksatlı hareket eden güruhların çabaları beyhudedir. Devletimiz ve milletimiz kenetlenmiştir, yaralarımız en kısa sürede sarılacak ve afetten etkilenen tüm bölgeler yeniden ve daha güçlü şekilde ayağa kalkacaktır.

Gerçek ise şudur: Milletimiz, Devletini başının tacı bilmektedir. Deprem üzerinden siyasi çıkar umarak, acımızı yok sayıp, verilen üstün gayretleri görmek istemeyip, meseleyi başka yerlere çekme uğraşında olanlara en güzel cevap yine Türk Milleti’nin kendisindedir…”

TBMM Başkanı Şentop, ilk iftarı Hatay'da depremzedelerle yapacak TBMM Başkanı Şentop, ilk iftarı Hatay'da depremzedelerle yapacak