Türkiye'nin terörle mücadelesindeki kararlı duruşu, PKK'nın Suriye kanadı PYD/YPG'nin sözde yerel seçimlerini ertelemesine neden oldu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, bu önemli gelişme üzerine açıklamalarda bulundu.

"TERÖR ÖRGÜTÜ GERİ ADIM ATTI"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, terör örgütü PKK/KCK'nın Mayıs ayında yapmayı planladığı sözde seçimleri 11 Haziran’a ertelemek zorunda kaldığını belirtti. Yıldız, Türkiye'nin kararlı ve caydırıcı gücü karşısında ABD'nin "Gerekli koşullar sağlanamadı" açıklamasını yapmak zorunda kaldığını vurguladı.

MHP'li Kılıç: Filistin'in haklı davasını her platformda anlatmaya devam edeceğiz MHP'li Kılıç: Filistin'in haklı davasını her platformda anlatmaya devam edeceğiz

"EMPERYALİZMİN HAİN PLANI"

Yıldız, açıklamasında emperyalizmin bu girişimini "demokratik bir adım" olarak pazarlama çabalarının başarısızlığa uğradığını belirtti. "Emperyalizmin demokratik girişim olarak pazarladığı bu hain plan tam olarak sonuçsuz bırakılmalıdır," diyerek sözlerine devam etti.

TÜRKİYE'NİN KARARLILIĞI SONUÇ VERDİ

Türkiye'nin bölgede bir terör devleti kurulmasına izin vermeyeceği uyarılarının ardından sözde seçimlerin ertelenmesi, Türkiye'nin bölgedeki kararlı duruşunun bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Editör: Haber Merkezi