MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, vergi ve diğer yükümlülüklerden kaçmak amacıyla milyonlarca doların bir ofiste sayılarak haricen teslim ve tesellümünün dünyanın her yanında "kayıt dışı ekonomik faaliyet" olarak tanımlandığını belirtti.

Kamuoyunu bilgilendirdiği paylaşımında siyasetçilere önemli uyarılarda bulunan Yıldız, yaptığı açıklamada, Anayasa Mahkemesi’nin siyasi partilerin mal edinimleri, gelir ve giderlerinin kanuna uygunluğunu denetlemek gibi bir görevi olduğunu hatırlatarak, laf salatasıyla bu işten sıyırılamayacağını ifade etti.

TBMM Genel Kurulu, haftalık çalışmasına 16 Nisan Salı günü başlayacak TBMM Genel Kurulu, haftalık çalışmasına 16 Nisan Salı günü başlayacak

MHP’li Yıldız, açıklamasında şunları dile getirdi: 

“Beyler, laf salatasıyla bu işten sıyıramazsınız..

Parayı sistem dışında tutmak, vergi ve diğer yükümlülüklerden kaçmak için, milyonlarca dolarların bir ofiste sayılarak haricen teslim ve tesellümü dünyanın her yanında “kayıt dışı ekonomik faaliyet “olarak tanımlanır .

Anayasa Mahkemesinin siyasi partilerin mal edinimleri, gelir ve giderlerinin kanuna uygunluğunu denetlemek gibi bir görevi olduğunu unutmayın.”

Editör: Haber Merkezi