Milliyetçi Hareket Partisi “Milletvekili Adayı Değerlendirme ve Tespit Komisyonu” oluşturdu.

Açıklama Milliyetçi Hareket Partisi’nden geldi;

Bilindiği üzere MHP; 2018 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi ile imzalanan protokol çerçevesinde, 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı Seçimiyle Milletvekili Genel Seçimlerine Cumhur İttifakı içinde yer alarak girecektir.

MHP’li Yıldız’dan Erdoğan’ın adaylığına itirazlara tepki: Muhalefetin abesle iştigali demokrasi adına utanç verici MHP’li Yıldız’dan Erdoğan’ın adaylığına itirazlara tepki: Muhalefetin abesle iştigali demokrasi adına utanç verici

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesinden sonra, Milliyetçi Hareket Partisince milletvekili aday adaylığı için başvuru takvimi belirlenerek kamuoyuna duyurulmuş bulunmaktadır.

Milletvekili aday adaylarının partimize başvuruları yarın saat 9.00’dan itibaren başlayacak ve 21 Mart Salı günü saat 17.00’de sona erecektir.

Aday adaylığı başvurularının incelenmesi amacıyla Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın başkanlığında Milletvekili Adayı Değerlendirme ve Tespit Komisyonu kurulmuştur.

Komisyon üyeleri aşağıdaki gibidir:

E. Semih Yalçın Genel Başkan Yardımcısı

İsmet Büyükataman Genel Sekreter

Yaşar Yıldırım Genel Başkan Yardımcısı

Mustafa Kalaycı Genel Başkan Yardımcısı