Bozdağ Film'den yapılan açıklamaya göre, Bozdağ Film koreografi ekibinin sahnelediği "Osman Bey ile Bala Hatun Kahramanlık Hikayeleri ve Atların Destanı" adlı gösteri, yıl boyunca izleyicilerle buluşacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bozdağ Film ve Film Platoları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bozdağ, "Platoda inşa ettiğimiz özel gösteri merkezinde, Türkiye ve Avrupa'nın en büyük atlı, müzikli, danslı sirk ve koreografi gösterisini izleteceğiz." ifadesini kullandı.

Janbi Ceylan'ın liderliğinde dünyanın önemli akrobatlarından oluşan koreografi ekibi kurarak gösteriyi hazırladıklarını belirten Bozdağ, şunları kaydetti:

"Gösterimiz Kurban Bayramı'ndan itibaren Bozdağ Film Platoları'nda başlıyor. Bu gösterimiz için 650 seyirci kapasiteli, çadır görünümlü, özel ışık, ses sistemleri ve sahneden oluşan bir salon inşa ettik. Oluşturduğumuz destansı ve duygusal hikayemize, atlı koreografi ekibimiz 6 ay çalıştı."

Türk mimarisinde önemli bir yapı olan çadır konseptinde hazırlanan Bozdağ Gösteri Merkezi, yaklaşık bin metrekarelik alana inşa edildi. Merkez, özel ses ve ışık sistemlerinin yanı sıra 13 metre çapındaki sahne ve sahne arkasındaki 26 metrelik özel led ekranla dikkati çekiyor.

Trabzon'da piyanist gelin ve opera sanatçısı damat düğünlerinde sahne aldı Trabzon'da piyanist gelin ve opera sanatçısı damat düğünlerinde sahne aldı

Janbi Ceylan'ın liderliğindeki 32 kişilik ekip ise akrobat ve dansçılardan oluşuyor. Gösteride, 6 bin yıllık at ile insan iletişimi ve beraberliği, Osman Bey ve Bala Hatun'un kahramanlık hikayesi eşliğinde anlatılıyor.

Kaynak: AA