Başakşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, proje Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda Baykuş Yuvası olarak adlandırılan 869 taraftarlık tribün bölümü için planlandı.

Proje kapsamında maç günleri stat otoparkına müsabakadan 3 saat önce maça gelen taraftarlara yönelik şişme oyun parkları düzenlenecek, sahne etkinlikleri ve oyunlar hazırlanacak. Başakşehirli futbolcular ve konuklarla söyleşi programlarının yanı sıra alanda tüm taraftarlar için de ikramlıklar sunulacak.

Statta oluşturulan aile tribününde çocuklar, top havuzu, kaydırak, tahterevalli de oynarken ebeveynlerin gönül rahatlığıyla müsabakayı izlemeleri amaçlanan projeye göre, tribününde bulunan VIP loca ise kreş olarak tasarlandı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Montella, Konyaspor antrenmanını izledi A Milli Takım Teknik Direktörü Montella, Konyaspor antrenmanını izledi

Müsabakalar esnasında günün anlam ve önemi doğrultusunda "tribünü güzelleştir ki spor güzelleşsin" mottosu ile sosyal mesajlar verilmesi planlandı. Karşılaşmalardan önce de maça gelen taraftarlara, kurallara riayet etmeleri için hazırlanan "Başakşehirli Taraftar Sözleşmesi" imzalatılacak.

Projede ayın taraftarının da seçilecek.

Kaynak: AA