Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Emniyet Genel Müdürlüğüne saldırı hakkındaki konuşmaları nedeniyle  Ayşenur Arslan ve Halk TV hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

RTÜK Başkanı Şahin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bu ahlaksız terör sevici zihniyete ve ekranlardaki bu ucube yorumlara tahammül etmemiz mümkün değildir. Kahraman polisimizin refleksleri ve erken müdahalesi ile olası bir katliamın engellenmesine adeta üzülen bu sapkın zihniyete tüm milletimiz gibi biz de karşıyız. Bu hastalıklı sözlerin yayınlandığı Halk TV ve ilgili kişi hakkında gerekli inceleme derhal başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Şahin, Ayşenur Arslan’ın dün sabahki programında söylediği şu sözleri de paylaştı:

Rize'de sahipsiz köpeklerin saldırdığı çocuk düşerek yaralandı Rize'de sahipsiz köpeklerin saldırdığı çocuk düşerek yaralandı

“Belki kendisini patlattı denilen kişi, üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan... Hiçbir şey yapamadan ölünmez. Her şeye bana sorarsanız aykırı, kendini patlatmış… Aklıma takılan şeylerden birisi. Bir arabanın şoförü öldürülerek…”