Strazburg kentinde düzenlenen fuar Diyanet İşleri Türk İslam Birliği tarafından organize edildi. 23 Mart'tan beri devam eden organizasyonda, yazarların imza etkinlikleri, ilahi ve müzik dinletileri ile çeşitli söyleşiler yapılıyor.

BM: (Kahovka Barajı'nın vurulmasının ardından oluşan sel) Durum daha da kötüleşebilir BM: (Kahovka Barajı'nın vurulmasının ardından oluşan sel) Durum daha da kötüleşebilir

70'e yakın standın açıldığı fuarda Anadolu'ya has yemekler ile çocuklara yönelik çeşitli oyunlar sergileniyor. Organizasyonda ayrıca semazen gösterileri de yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz'ın da katıldığı programda Küçükyılmaz, "Tarih Unutmaz" ve Yavuz Sultan Selim'in hayatını konu alan "Yavuz, Adaletin Kılıcı" isimli kitapları imzaladı.

Fuara ilişkin açıklamalarda da bulunan Küçükyılmaz, amaçlarının "Türk Kültür ve Geleneklerini tanıtmak ve gençlere tarih bilincini aşılamak" olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Uluslararası Sivil Toplumu Destekleme ve Gelişirme Derneği Başkanı'da olan Küçükyılmaz,"Burada Türk tarihini, Kudüs'ü, Anadolu'yu" konuştuklarını ifade etti.