Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Genel Merkezi'nde düzenlenen MTTB 62. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, birliğin Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu ifade etti.

Numan Kurtulmuş, 106. yılını artık geride bırakmakta olan MTTB'nin, Türkiye'nin en köklü öğrenci hareketlerinin başında geldiğini belirterek, "Tam tabiriyle kökü mazide olan atiyi temsil eden bir öğrenci kuruluşumuzdur. Genç kardeşlerimize de bundan sonraki dönemde başarılar diliyorum." ifadesini kullandı.

MTTB'nin "mektep" niteliğinin ise bir başka özelliği olduğunu ifade eden Kurtulmuş, şöyle devam etti:

Dışişleri Bakanı Fidan: Gazze'de acilen insani ateşkese ihtiyacımız var Dışişleri Bakanı Fidan: Gazze'de acilen insani ateşkese ihtiyacımız var

"İsmail ağabey (Eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman) bugünkü geldiğimiz başarı noktalarını saydı burada. Ama bunların her birisinin, siyasi hareketlerimizin, siyasi mücadelemizin fikri harcı bu binada karılmıştır ve buradan yayılarak Allah'ın izniyle bugüne kadar gelinmiştir. Şöyle geriye doğru baktığımızda da tam manasıyla başarılı olmuş bir hareketin mensupları olarak hepinizi tebrik ediyorum, hepinizden Allah razı olsun. Bu salonlarda fikri olarak oluşturulan siyasi hedeflerin hemen tamamının gerçekleşmiş olduğundan dolayı da Allah'a sonsuz şükretmek boynumuzun borcudur. Yani alnımızı şükür secdesinden kaldırmasak yeridir diye düşünüyorum."

Kıbrıs davasına sahip çıkılan fikirlerin MTTB'nin binasında karıldığını hatırlatan Kurtulmuş, yine aynı şekilde başörtülü öğrencilerin üniversitelere girebilmesi ve başörtülülerin toplumsal hayatın her yerinde yer alabilmesi mücadelesinin ilk kıvılcımlarının da MTTB binasında atıldığını anlattı.

Kurtulmuş, İmam hatipler başta olmak üzere meslek liselerinin, maruz kaldığı haksızlıklardan arındırılması ve onların önünün açılmasıyla ilgili hem fikirlerin hem eylemlerin MTTB binasında planlandığını ve sonuç alındığını ifade etti.