TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni Anayasa çalışmalarının yöntemi konusunda görüş ve önerilerini almak üzere siyasi parti lider ve grup başkanlarına yönelik başlattığı görüşme turunu sürdürüyor. Kurtulmuş, bugün de TBMM’de MHP Lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, "Son derece verimli, son derece faydalı Türkiye'nin geleceğiyler ilgili görüşlerimizi de paylaştık. Türkiye, darbelerin ürünü olan bu anayasadan kurtulacak. Türkiye bu yeni anayasa çalışmalarıyla birlikte darbelerin ürünü olan bu anayasadan kurtulacak. Demokrasi, yeni bir anayasa ile karşı karşıya kalacaktır. Türkiye’de bu konuda fikirlerim var diyen herkesi dinleyeceğiz. Umut ediyoruz ki yeni bir anayasaya Türkiye kavuşacaktır." dedi.

TBMM Başkanı, daha önce de CHP, İYİ Parti, Saadet ve DEM Gruplarını ziyaret ederek, “Önümüzdeki ekim ayı gibi bu işin muhtevasına ilişkin tartışmalara başlanabileceğini görüyorum. Siyaset, diyalog içerisinde çözüm üretme yeridir. Bu çerçevede bütün siyasi partilerin bu diyalogun yapıcı unsurları olmasını temenni ederim” demişti.

MHP'li Dora: Atılan her adımın, gösterilen bütün gayretlerin kıymetinin farkındayız ve son derece müteşekkiriz MHP'li Dora: Atılan her adımın, gösterilen bütün gayretlerin kıymetinin farkındayız ve son derece müteşekkiriz

Kurtulmuş’un bu hafta içinde AK Parti Grubu’nu da ziyaret etmesi bekleniyor.