Geçtiğimiz günlerde ABD’deki TRT World çalışanlarının basın kartlarının bu ülke tarafından iptal edildiğini açıklayan TELE1 Washington Temsilcisi Yılmaz Polat’ın yalanını firari FETÖ’cü Can Dündar sahiplenmiş, TRT’ye yönelik yeni bir algı operasyonu başlatılmıştı.

 https://twitter.com/candundaradasi/status/1644976642408816644?s=48&t=h6RgYwNBTZOlkD-D71IG_g

 

İçişleri Bakanı Yerlikaya: “Yoğun yağışlar perşembe günü Karadeniz'den çıkacak” İçişleri Bakanı Yerlikaya: “Yoğun yağışlar perşembe günü Karadeniz'den çıkacak”

Gerçek ortaya çıktı!

Yalan haber talimatlarını Kandil ve Pensilvanya'dan alan şer odaklarının TRT’ye yönelik bu yalanı da çürütüldü. ABD’nin, TRT çalışanlarının basın kartlarının iptal ettiği yalanını ortaya atan TELE1 Washington Temsilcisi Yılmaz Polat’a gerçek tokat gibi çarptı.

8 Nisan’da ortaya atılan yalan haberden iki gün sonra 10 Nisan’da ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen resmi basın toplantısına katılan ve katılmakla kalmayıp toplantıda sorduğu sorularla Bakanlık sözcüsünü sıkıştıran TRT World Washington muhabiri Yunus Paksoy, FETÖ’cü Can Dündar’ın sahiplendiği yalan haberi çürütmüş oldu. Yalan haberlerin aksine TRT’nin tüm kanalları gibi TRT World çalışanları da başta Beyaz Saray, Pentagon, Dışişleri Bakanlığı olmak üzere ABD’deki tüm resmi kurum ve kuruluşlarda akrediteye sahip.

 https://twitter.com/yunuspaksoy/status/1645513959930306563