Türkiye 14 Mayıs günü sandığa gitti… Demokrasi şöleninde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 87 ile seçim tarihinin en çok katılım gerçekleştirilen seçimlerden biri oldu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir kez daha temsil oranında her bir vatandaşımızın iradesini meclise taşıdı. Cumhur İttifakı TBMM’de tarihi bir zafer kazandı. 322 Milletvekili ile Türk Milleti meclisini Cumhur İttifakına emanet etti. 

TÜRK MİLLETİ KAZANDI!

Türkiye 14 Mayıs günü sandığa gitti… Demokrasi şöleninde resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 87 ile seçim tarihinin en çok katılım gerçekleştirilen seçimlerden biri oldu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir kez daha temsil oranında her bir vatandaşımızın iradesini meclise taşıdı. Cumhur İttifakı TBMM’de tarihi bir zafer kazandı. 322 Milletvekili ile Türk Milleti meclisini Cumhur İttifakına emanet etti. 

***

Milliyetçi Hareket Partisi her kesimin ilan ettiği gibi seçimde büyük başarı elde etti. Kamuoyunda daha 15 gün önceye kadar MHP’nin oyunu yüzde 5 gösteren anket şirketlerinin üzerinden yorum yapan ipi başkasında olan kuklalar, şimdi yüzlerindeki şaşkınlığı gizlemeye çalışıyorlar. Hakikaten bu ülkede her şey olursunuz ama rezil olmazsınız lafını doğrularcasına o anket şirketlerinin sahipleri çocuklarına, Türk Milleti’nin iradesini yönlendirme provokatörlüğü üzerinden parti genel merkezlerinden aldıkları paraları nasıl yedirecekler? Peki utanmadan kaç seçimdir sonucu bilemeyen anket şirketlerinin yöneticilerini ekranlara çıkartanlara ne demeli? Türk Milletinin ferasetinden habersiz köşe tutanlar da akıllanır mı pek sanmam.

Türk Milleti Domuz Eti Yemez!

Millet ittifakı bileşenleri bu hezimetin ardından suçu yine kişilere yükleyerek kendilerini avutmaya çalışacakları önümüzdeki 5 senede keşke şu bu aday olsaydı demeye devam edecekler. Yenilenin Kılıçdaroğlu’nun şahsında temsil ettiği iradeden kurtulmadıkça yenilmeye mahkûm olduklarını anlamaları için daha birçok seçim gerek. İttifaklarının temelini oy oranı üzerinden hesaplayan her siyasi birlik sadece kriz ve başarısızlık getirir. Siyaset yemek tarifi gibidir, malzemeler bellidir her yerde yazar ama mesele onları tencereye atmak değildir. El lezzeti, birbirine uygun malzemeler ve tecrübe birleşti mi o yemek tadından yenmez. Millet İttifakı birleşenlerine baktığınızda FETÖ soslu, PKK ekşili hazırlanan yemeği Türk Milleti %56 ile elinin tersiyle itti. Türk Milleti Domuz Eti yemez! Terör örgütü PKK’nın meclisteki uzantısı ile anlaşıldığı artık seçim sonuçlarından alenen bellidir. FETÖ tandanslı adaylarla yola çıkanlar bellidir. Türk Milleti terör örgütleri ile birlik olana devleti teslim etmemiştir. Bu sonuçlar da bunu bir kez daha yansıtmıştır. 

Türk Milleti Kaosa dur Dedi!

6+1 masası son 1 yılda 13 kere toplandı. Türkiye merak içinde beklerken bir yılda ne bir proje ne bir aday belirleyemedikleri ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu’nun Twitter profilindeki değişiklikler ile aday olduğunu çaktırmaya çalıştığı bir süreç yaşadık. Son toplantılarında Akşener; dayatma olduğu masayı “Kumar Masası” diye tarifleyerek kalktı ardından kalktığı masaya ‘’ben geri oturdum ama belediye başkanlarını Cumhurbaşkanı yardımcısı yaptım’’ diye kendine bir zafer uydurduğu ortaya çıktı.

***

Güntekin Onay pardon Ünsal’ın (Sosyal Medya’daki birçok muhalefeti destekleyen muhalif haber sitesinin Güntekin Uysal’ı Güntekin Onay diye paylaşımının etkisi) Cumhurbaşkanı Yardımcısı olduğu yerde İmamoğlu ve Yavaş’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak kitleleri sürükleyeceğine inanan Akşener yanıldı. 

***

Gerçi İmamoğlu zaten İstanbul’da durmuyordu ona yasal birkaç aylık gezi ayarlanmış oldu. 14 Mayıs günü Kılıçdaroğlu’nu 19:35’de 13.Cumhurbaşkanı ilan eden İmamoğlu 12 saat sonra İBB’de İstanbul gündemli toplantı yaptığını da tarihe not olarak düşelim. Türk Milletinin oylarıyla onaylanmış ve ferasetiyle oluşmuş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine “Ucube Sistem” diyenler 1 Cumhurbaşkanı 8 Yardımcılı bir sistem ile ortaya çıkınca Türk Milleti bu karmaşıklığa müsaade etmedi. Millet iradesi yüzde 56 oy oranı ile Kemal Kılıçdaroğlu ve 8 yardımcılı sisteme yani kaos düzenine dur dedi. 

Kılıçdaroğlu Dolandırıldı Mı?

Sosyal Medya’da yoğun şekilde konuşulan bir konu vardı. Bu seçimde Kılıçdaroğlu’nu eski bakanlık sıfatlarıyla diğer yandan Millî Görüş’ün temsilcisi benim teoremiyle ve masaya ilk oturmanın verdiği durumdan başka bir karşılığı olmayanlar azıcık dolandırdı mı? Millet İttifakına verdikleri destek yüzde bir ile iki arasında olmayan bu 4 parti mecliste grup oluşturacak sayılara ulaştı. CHP’liler eminim geçen seçim ile aynı oyu alıp 35 vekil az çıkarmayı ve seçimleri kaybetmeyi nasıl başardık diye merak ediyordur. Deva partisi anlık CHP Listelerinden 14 vekil, Gelecek Partisi 10 vekil, Saadet Partisi 10 ve Demokrat Parti 3 milletvekili alarak Türk Siyasi tarihine geçecek bir durum oluşturdular. Ucube dedikleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin sayesinde siyasi olarak adam yerine konan bu partiler önümüzdeki 5 yıl boyunca bu sistem yüzünden milletvekili olacaklar. Tabi eski sistem olsa barajı aşamayacak olan İP eski sistem olsa da Başbakan olmanın kıyısında bile olamayacak olsa bile yine bu sistemi kötülemeye devam edecek.

***

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli tarafından temelleri atılmış Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk siyasi hayatında hiç olmayacağı kadar demokrasi getirmiş. Millet iradesini Milletin Meclisine bu kadar yoğun yansıtmayı başarmıştır. Artık bu sisteme kötü diyen muhaliflerde seslerinin çıktığı Meclis kürsüsünden bu sistem sayesinde olduklarını idrak etmeleri gerekmektedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Lider Ülke Türkiye noktasına taşıyacak çınarın kökü olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Seçimin bir diğer kazananı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir. 

 

Milletin Partisi MHP

Milliyetçi Hareket Partisi yine tüm algıları yene yene bir dip dalga ile duruşundan ödün vermeden bu seçimin net galibi olmuştur. Bu kadar provokasyona, iftiraya ve ihanete rağmen çelik gibi durmuş. Türk Milletinin feraset örneği olarak TBMM’de vekil sayısını artırarak güçlü bir şekilde temsil edileceği gözükmüştür. Anket şirketleri ile Muhalif Televizyon kanallarının algı oyunları ile MHP’yi yüzde 5 alacağını zannedenlerin seçim gecesi ellerini başına aldıklarına eminim. MHP Lideri 2018 seçimlerinde katıldığı bir programda dediği sözün bir kez daha haklılığı tüm Türkiye’de konuşuldu. MHP Lideri “Bu hareket dualı bir harekettir, bu hareketle kim uğraşırsa başına Cenab-ı Allah bir çorap örer” demişti. 14 Mayıs gecesi ilk bu söz aklıma gelmişti.

***

Anadolu’da Milliyetçi Hareket Partisi 28.dönem TBMM’nde 13 yeni şehirden daha milletvekili çıkardı. Milletvekili sayısını 50’ye yükseltti. 16 yeni isim milletvekili oldu. Anadolu’daki bu büyük başarı MHP’nin yaptığı mitinglerden belli olmuştu. Eylül ayında Sivas’ta başlayan MHP’nin mitingleri son bir ayda yaptığı 23.miting toplamda ise 34 miting ile sahada en çok teveccüh gören parti olarak değerlendirildi. Sokaklarda MHP Liderinin konvoyları güllerle karşılanıyordu. 

***

Diğer taraftan gençliği Z kuşağı diye muhalefete kaydırma operasyonuna çalışanların karşısında dimdik duran Ülkü Ocakları teşkilatları “İlk Oyum MHP’ye” temasıyla tüm yurtta Türk Gençliğinin odak noktasında oldukları bir kez daha belli olmuştur. Tüm televizyon kanallarında MHP’nin gençlik üzerindeki gücü konuşuldu. Ülkü Ocakları’nın sadece Lideri Devlet Bahçeli’ye bağlı inanılmaz etkili ve güçlü bir gençlik teşkilatı olduğu yorumlarını televizyonlarda izledik. Sosyal Medya yorumlarında okuduk. MHP Lideri Devlet Bahçeli Ramazan Bayramı’nda Ülkü Ocakları Genel Merkezinde geleneksel olarak Ülkü Ocakları Genel Merkez yönetimi ile gerçekleştirdiği kahvaltısında bulunma onuruna erişmiştim. Ülkü Ocakları Genel Merkezinde gerçekleşen kahvaltı programında vurguladığı gençliğin bu seçimler üzerindeki önemi ve Ülkü Ocaklarının bu noktadaki konumunu seçim sonuçlarının ardından tekrar önümüzdeki tabloda belirdi. Ülkü Ocakları Liderinin emrinde hem sahada seçim çalışmalarında hem de sandıkta gücünü bir kez daha gösterdi. Dünya’nın en büyük gençlik teşkilatı Ülkü Ocakları 28 Mayıs’a planlı bir şekilde hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranı farkını açarak 2.turda galip gelmesi için çalışmalara başlandı.