Türkiye'nin seçimi…

Bu haber 16 Mayıs 2018 - 17:59 'de eklendi.

Tarih tekerrürden ibaret dense de, tekerrür eden aslında tarihi kesit değil, ihtiras ve kurguların yeniden hortlatılmasıdır…
***
24 Haziran yaklaştıkça ortaya çıkan tablo cumhuriyetin kurucu fikri "milli ve milliyetçi iradenin" önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.
***
Tarih tekerrür etmiyor, ama tarihi oyunları kopyalayan zihniyetin, yeni oyunlar ile sahne aldığı görülüyor.
***
Türkiye'nin tarihi seçimine günler kala ortaya dökülen "ihtiraslara" ve "Dört benzemez" ittifakına bakınca, bir üst akılın devrede olduğu görülüyor.
***
CHP ve aynı düzlemde koşan "4 Benzemez" ittifakı "özgürlük" adlı kara propagandaya sarılmış durumdadır.
***
Kime özgürlük?
Neye özgürlük?
***
CHP ve yancıları ihtirasları aklın önünde tutarak meydanlarda bu narayı atarak özgürlük denen kavramı eğip bükerek aslında millet iradesinin özgürlüğünü hiçe sayan bir anlayış içindedir.
***
Özgürlük söylemi masumlar için vardır.
Eğer böyle bir talep var ise Sayın Bahçeli'nin yüreklice ortaya koyduğu ve kader mahkûmları için talep edilen AF meselesi derhal gündeme alınmalıdır.
***
Yoksa Teröre, tecavüze, çocuk istismarına bulaşmış kişiler için af istemek, özgürlük talebi olmaz vicdanları karatan yara olur.
***
Zaten CHP'nin tribüne oynayan kurgusunun adı özgürlük olsa da zehirli siyasal hesaplarının yansımasıdır.
***
Bu bağlamda CHP'nin sicili malumdur.
***
Kapalı kapılar ardında "fis kos" siyaseti ile 15 vekil transferi, Akşener'in, perinçek'in, Karamollaoğlu'nun aday gösterilmesi için yandaşlarını seçim kurullarına taşıyan CHP şimdi de "özgürlük" safsatası ile yan yana durmaktan çekindikleri HDP'den medet bekler duruma düşmüştür.
***
CHP'nin bu hamlesi "oy devşirme" cinliği gibi gözükse de aslında siyaset mantığının bu temelde HDP ile paslaşma isteğini göstermektedir…
***
Aslında bu seçimler seçimden öte tarihsel bir tercihin miladı da olacak.
24 Haziran sadece bir seçim değil, Türkiye'nin 2023-2071 vizyonunun temelidir.
***
Bu vizyon ekonomik, sosyal, siyasal ve gelişmişlik açısından gücünü küresel alanda hissettirme vizyonudur.
Bunu temin edecek siyasal yönetim sistemi ve milli kararlılığı tescil edecek sandık iradesi 24 Haziranda millet önüne konacaktır.
***
Türkiye için gerilimden başka siyasal projesi olmayan CHP ve yancılarının feryadı eski alışkanlıkları olan gerilim siyasetin artık hükümsüz kalacağı korkusudur.
Siyasal varlıklarını gerilim üzerine kuran 4 benzemez ittifakı Türkiye'nin yeni sistem ile güç aldıkları gerilimin dozunu artırma telaşına düştükleri görülüyor.
***
Bu kapsamda, Devletin bekasının yılmaz savunucusu MHP'ye hadsizce saldırmaları tesadüf değildir…
Türk milliyetçilerini bekleyen 24 Haziran sınavı Türkiye'nin bekasının vizesi niteliğindedir.
Cumhuriyetimizin değerlerini güçlendirecek, idari ve bürokratik dinamikleri güçlü hale getirecek Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Tüm kurumlara yerleştirilmesi sürecinde refakat etmek isteyen MHP, bu anlamda beka mücadelesinin yılmaz savunucusu durumundadır.
***
15 Temmuz'da bekamızı hedef alan hain emellere karşı Devlet Bahçeli tek başına Genel merkezin ışıklarını yakarak "Devlet ve hükümetin yanındayız" açıklaması ile ülkemiz üzerindeki kümelenen karanlık bulutları dağıtan lider olmuştur.
Devlet Bahçeli şimdi de aynı kutlu yuvadan erken seçim ışığını yakarak, Türkiye'nin önünü aydınlatacak bir sürecin temelini atarken kem gözlerin gözlerini karatmıştır…
***
Bu sebeple karanlıktan beslenen siyasal yapılar ile "kripto odaklar" bu ışıktan rahatsızdır.
***
Kıyıda köşede kalmış ne kadar "nifak tohumu" var ise siyaset tarlasına atılmak istenirken, kurulan Cumhur ittifakı bu nifak tohumlarını çürütecek en kutlu yürüyüş olacaktır.
Bu yolda durmadan DEVAM ederek ulaşabileceğimiz yer Türkiye'mizin bekasını temin edecek yer olacaktır…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.