Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Ramazan Bayramı mesajı yayınladı. Yıldırım mesajında "Bayram demek kardeşlik demektir, gönüllerin birleşmesidir." ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın mesajı şu şekilde;

Bayram Demek Kardeşlik Demektir, Gönüllerin Birleşmesidir.

19 Mayıs 1919'un İzlerini Taşıyan Gazi Müzesi Yerli ve Yabancı Turistleri Ağırlıyor 19 Mayıs 1919'un İzlerini Taşıyan Gazi Müzesi Yerli ve Yabancı Turistleri Ağırlıyor

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak bir bayrama dahaerişmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz.

Bayram demek kardeşlik demektir, gönüllerin birleşmesidir. Bayram, Kerkük’ten yükselen sesin, Karabağ’dan duyulması, Kırım’dan uzanan elin, Kudüs'ten tutulması, Doğu Türkistan’daki bir çocuğun umudunun yeşermesidir

Hakkâri’den kurulan sofraya Edirne’den icabet eden, Trabzon’dan uzatılan ikramı Mersin’dealan, Kars’tan söylenen selama İzmir’de aleyküm selam diyen gönüllerdir.

Türk milletinin yüreği tarihler boyuncabayramıyla, bayrağıyla, bağımsızlığıyla, tüten bacasıyla, mazluma ses, zalime set olmasıyla atmıştır.

Cenab-ı Allah Türk milletine nice bayramlara sağlıcakla, huzurla erişmeyi nasip etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle; dualarımızla idrak edeceğimiz Ramazan Bayramının Türk-İslam Alemine, Turan coğrafyamıza huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.