reklam

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN YURDUN DÖRT BİR YANINDA GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE TOPLANTISI

Bu haber 11 Ekim 2018 - 13:40 'de eklendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Türkiye Genelinde tüm İl Başkanlıkları’nda Ülkü Ocakları Genel Merkezi Yöneticilerinin katılımlarıyla genişletilmiş istişare toplantıları gerçekleştirildi.

Toplantılar kapsamında İl Yöneticileri, İlçe Ocak Başkanları, Üniversite, Ortaöğretim ve Asena Birim Başkanları ile ’nın yeni dönemde gerçekleştireceğimiz faaliyetler üzerine görüşüldü.

Türkiye genelinde yapılan eşzamanlı toplantılarla  ilgili demeç veren Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı : “Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, şehitlerimizin ve gazilerimizin en büyük, en kutlu emanetlerinden biri olan Türk gençliğine rehberlik ederek millî ve manevi değerler etrafında toplanmasını sağlayan Ülkü Ocakları geçmişi yarım asrı bulan kökleri aziz milletimizin değerleri ile beslenen yegâne müessesedir. Ülkü Ocakları tarih sahnesinde devletimiz ve milletimiz açısından önem arz eden birçok rol üstlenmiş ve her türlü fedakârlığı yapmayı göze almıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de teşkilatlarımızın ülkülerini gerçekleştirebilmek adına aynı şuurla hareket etmesi gerekmektedir. Milletimizin istikbali olan Türk Gençliği Ülkü Ocakları’na emanettir. Bu şuur ve sorumluluk duygusuyla sırtımızda taşıdığımız vebalin yükü bizi her daim tetiklemeli, davamızı bir adım daha ileri götürmeye sevk etmelidir.  İnşallah girmiş olduğumuz 2018/2019 eğitim-öğretim döneminde tüm il ve ilçe ocaklarımızda şimdiye kadar gösterilen büyük gayretten çok daha fazla çalışarak, Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli Beyin Türk gençliğine işaret ettiği hedefe doğru kararlılıkla ilerlenip, bu yıla da Ülkü Ocakları’nın mührünü hep beraber vuracağı.

Bizler hep birlikte, omuz omuza, gönül gönüle vererek, büyük bir seferberlik ruhuyla ve yüce Allah’ın rızasıyla kalıcı eserler verebilmek adına var gücümüzle çalışacak; en büyük eserimizin; imanlı, ahlaklı, yüksek seciyeye sahip ferasetli kardeşlerimizi yetiştirmek ve davamıza kazandırmak olduğunun bilincinde olacağız. Temsil ettiğimiz makamların şehitlerimizin makamı olduğunu ve bizlere baki kalmayacağını aklımızdan bir an dahi çıkarmayacak, yaşadığımız her günü Cenab-ı Allah’ın bir lütfu ve fırsatı kabul ederek, yılmadan, yorulmadan, gündüz oturmayıp gece uyumadan, bahanelere fırsat vermeden son sürat ve büyük bir kararlılıkla ülkülerimize yürüyeceğiz. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.