Kazak fintech grubu Kaspi Bank CEO'su Mikhail Lomtadze, bankanın uluslararası pazarlara girmeyi planladığını söyledi.

"ÖZBEKİSTAN BİZİM İÇİN CAZİP"

Üst düzey yönetici, Kazinform Uluslararası Haber Ajansı muhabiri ile gerçekleştirdiği röportajda, Kaspinin aylık 15 milyon kullanıcısı olduğunu ve Kazakistan'ın toplam nüfusunun 20 milyon kişi olduğunu belirtti. Lomtadze, daha fazla büyümenin yanı sıra diğer ülkelerde de faaliyete geçmenin ülkenin inovasyon alanındaki tanınırlığını arttıracağını kaydetti.

Lomtadze, şirketin genişleme planlarıyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

"Doğu Avrupa ülkeleriyle ilgileniyoruz. Asya pazarlarıyla ilgileniyoruz. Kazakistan'la sınırı olan büyük bir pazar olan Özbekistan da bizim için cazip."

Kırgız Türkü öğrenci Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında altın madalya kazandı Kırgız Türkü öğrenci Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında altın madalya kazandı

Şirketin uzun vadeli hedefi 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşmak ancak şirket, ucuz mali kaynak eksikliği nedeniyle temkinli bir şekilde genişlemeyi planlıyor.

Kaspi bu yılın ocak ayında, Nasdaq borsasında halka arz gerçekleştirdi ve 92 dolarlık hisse fiyatıyla 1 milyar dolar topladı. Kısa bir süre sonra şirket, 2020 yılında emanet makbuzlarını yerleştirdiği Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE) listesinden çıkarıldığını duyurdu.

Kaynak: QHA