Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, Türkiye Bursları 2024 yılı başvurularının başladığını duyurdu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB), yurt dışından Türkiye’ye gelerek, Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde okuyacak öğrencilere yönelik, "Türkiye Bursları" programına 2024 yılı için başvurular 10 Ocak tarihinde başladı.

YTB’den yapılan açıklamaya göre, 2024 yılı başvuruları, tüm ülkelerden lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim almak isteyen adaylara 20 Şubat tarihine kadar açık olacak.

tb-240109063603144-1704964725-889

Beş adımda Türkiye Bursları programına başvuru rehberi:

https://www.turkiyeburslari.gov.tr/5adimdabasvuru

2024 Türkiye Bursları'na başvuru yapmak için:

https://tbbs.turkiyeburslari.gov.tr/

TÜRKİYE'NİN ULUSLARARASI YÜKSEKÖĞRENİM MARKASI: TÜRKİYE BURSLARI

Özbekistan'da gaz patlaması meydana geldi! Özbekistan'da gaz patlaması meydana geldi!

Bilindiği gibi Türkiye Bursları, üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt, barınma, ücretsiz mesleki ve akademi programlar ve gidiş-dönüş uçak bileti imkanlarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı olarak öne çıkıyor. Lisans ve Lisansüstü programlar çerçevesinde başvurular; Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde eğitim almak isteyen adaylara açık oluyor. Araştırma Bursları, Başarı Bursları ve KATİP gibi diğer programlar farklı başvuru dönemlerine sahip olduğundan YTB'nin internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

Kaynak: QHA