İstanbul'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor İstanbul'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, FETÖ mensupları tarafından 2008, 2009, 2013 ve 2014 yıllarında yapılan Askeri Liselere Giriş Sınavı (ALS) sorularına erişilerek, örgüt mensuplarına dağıtıldığının tespiti üzerine soruşturma başlatıldı.

Sınavlarda usulsüzlük yaptığı belirlenen ve tamamı soru alan konumundaki 9 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ'nün askeri mahrem (jandarma) yapılanmasında faaliyet gösteren, haklarında etkin pişmanlıktan yararlanan örgüt mensuplarının beyan/teşhiste bulunduğu ve örgütün mahrem alanda kullandığı haberleşme yöntemlerinden olan büfelerden periyodik/ardışık aranma kayıtları analiz çalışmaları sonucu belirlenen 10 şüphelinin yakalanması için harekete geçti.

Aralarında görevdeki bir astsubay ile 2 uzman çavuşun da bulunduğu şüphelilerin yakalanması amacıyla 2 ilde düzenlenen operasyonlarda 9 kişi gözaltına alındı.

FETÖ'nün kamu yapılanmasına yönelik düzenlenen bir diğer operasyonda ise biri görevde diğeri kamudan ihraç edilen 2 şüpheli gözaltına alındı.

TEM ekiplerince düzenlenen operasyonların devam ettiği ve firari şüphelilerin yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Kaynak: AA