Azerbaycan, Özbekistan ve Kazakistan’dan “yeşil” adım Azerbaycan, Özbekistan ve Kazakistan’dan “yeşil” adım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleri doğrultusunda, ASBÜ ile BDÜ iş birliğinde “ASBÜ Sosyal Girişimcilik ve İnovasyon Araştırma Ekosisteminden Bakü Devlet Üniversitesine Deneyim Paylaşımı ve Teknik Destek Verilmesi Projesi” başlatıldı.  

Proje kapsamında düzenlenen eğitim programı 1 – 2 Temmuz 2024 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirildi. ASBÜ Sosyal İnovasyon Merkezinin düzenlediği eğitim ASBÜ SİM Müdürü Prof. Dr. Erdal Akdeve ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Çetin Önder tarafından verildi.

2 4 1720175380 195 X750

Sosyal inovasyon, girişimcilik, ekosistem ve sosyal etki araştırma yöntemleri konularında gerçekleştirilen oryantasyon eğitimine BDÜ’nün çeşitli fakültelerininden akademisyenler katılım sağladı.

Azerbaycan ve Türkiye akademik çevreleri arasında temel kavram ve olgularda ortak dilin geliştirilmesini amaçlayan eğitimin devamında projenin amacına ulaşmasına yönelik durum tespiti, paydaş analizi, strateji geliştirme ve sürdürülebilirlik faaliyetleri ve etkinliklerinin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Kaynak: QHA