İstanbul'da iş yerine ses bombalı saldırı: 2 yaralı İstanbul'da iş yerine ses bombalı saldırı: 2 yaralı

FETÖ ile EYP ortaklığı!

YUTAM (Yüksek Teknoloji Araştırma Merkezi) Başkanı Ömer Memoğlu’nun FETÖ-Yunan ortaklığını vurguladığı BENGÜ TÜRK’deki analizinden Türkiye’nin sorunu: EYP’deki Gülenciler ve sosyal ağ trolleri” başlığı ile yayınlanan haberlerinde bahseden Yunan basını, EYP’nin içerisinde FETÖ’cülerin olduğu gerçeğini FETÖ’nün EYP’ye sızması ifadesiyle değerlendirdi.

Yunan basınında yayınlanan haberlerde Atina’nın Ankara’ya yönelik pozitif iklimini koruduğu, diyalog politikasını benimsediği ancak öncelikli hedefin Ege (Adalar) Denizi’ndeki sakinlik ortamını korurken Yunanistan’ın tezleri ile örtüşen Sevilla Haritası’na yönelik MEB ve kıta sahanlığı sınırlandırılmalarının sağlanması gerektiğini de belirten Yunan medyası, çatışma ikliminin kaynaklandığı hukuksuz tez ve dayanaklarını koruma hevesine devam ediyor.

Photo Collage 20240413 061155567

Mavi Vatan Doktrini

FETÖ’nün EYP’ye sızması başlığı ile duyurdular!

YUTAM Başkanı Ömer Memoğlu BENGÜ TÜRK’deki analizinde FETÖ’nün Yunan istihbarat servisi EYP’ye hizmetinin detaylarını açıklamış ve FETÖ-Yunan ortaklığını dile getirmişti. Memoğlu yaptığı açıklamada, "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün 15 Temmuz 2016 tarihinde kadim devletimize yönelik kastettiği hain darbe/ihanet girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan/sığınan ve Yunan istihbarat servisi (EYP) uzantısı hâline gelen unsurları bulunmaktadır. Bu unsurlar Türkiye'ye teslim edilmemek karşılığında elde ettiği bilgileri EYP servisine raporlamak/teslim etmek, Türkiye'deki sinir uçları üzerine toplumsal analizler yapmak çerçevesinde Yunan servislerine hizmet etmektedirler." ifadelerini kullanmıştı. Memoğlu’nun sözleri Yunan basınında infiale yol açarak FETÖ’nün EYP’ye sızması başlığı ile değerlendirildi.

Hükümete yönelik yıpratma operasyonu denildiği zaman akıllara FETÖ-Yunan ortaklığı gelir

YUTAM Başkanı Ömer Memoğlu Yunan basınında yer alan haberlere ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Geçtiğimiz günlerde hain terör, casusluk ve hırsızlık örgütü FETÖ’nün Yunanistan’a kaçan uzantılarının Yunan EYP servisine sığındığını ve Türkiye’deki istikrarlı hükûmete yönelik EYP ile birlikte sosyal medya üzerinden oluşturdukları troll ağı ile algı yönetimi, itibar suikastı ve yıpratma operasyonları yürüttüklerini belirtmiştim. Yunan medyası analizime yer verirken 'Türkiye’nin sorunu EYP’nin içindeki Gülenciler ve sosyal ağ trolleri' şeklinde bir başlık ile gündemlerine taşıdı. Evet, Türkiye’nin bir numaralı milli güvenlik ve beka sorunu FETÖ’dür; kendisine sığınan FETÖ’yü Türkiye’ye teslim etmeyenler, bünyesine alıp besleyenlerdir. Yunan yetkililere buradan bir çağrı yapıyorum. Çok geç olmadan FETÖ’nün Yunanistan’daki uzantılarını Türkiye’ye teslim edin. Bu suça ortak olmayın. Hükûmete yönelik yıpratma operasyonu denildiği zaman akıllara FETÖ-Yunan ortaklığı gelir. FETÖ ile birlikte hareket etmekten vazgeçin.” ifadelerini kullandı.