Meteoroloji Genel Müdürlüğü Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova için sarı kodlu uyarıda bulundu.

SARI KODLU UYARI NEDİR? Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

Türkiye ile Katar arasında ortak bildiri ve 12 anlaşma imzalandı Türkiye ile Katar arasında ortak bildiri ve 12 anlaşma imzalandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, "Sabah saatlerinden itibaren batı bölgelerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Marmara (İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, Bursa) ile Kıyı Ege’de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırm ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunası gerekmektedir." denildi.

Marmara'da yağış gece saatlerinde başladı, kuvvetlenerek gün içinde devam edecek. İstanbul, Bursa ve İzmir'de su baskını tehlikesi var. İstanbul 17, Bursa 19 derece.

Yağmur salı günü bölge genelinde bir günlük ara verecek. Çanakkale 18, Balıkesir 20, Kocaeli 16 derece.

İç Anadolu'da Ankara, Eskişehir ve Konya çevresi sağanak yağmurlu, Kayseri-Sivas kesiminde ise fazla yağış beklenmiyor. Ankara ve Eskişehir 17, Konya 20, Kayseri 21 derece.

Ege'de bölge genelinde kuvvetli sağanak yağmur var, Muğla-Aydın-Denizli civarında su baskını riski yüksek. Salı günü yağış yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakacak. İzmir 21, Manisa ve Denizli 21, Afyon 17 derece.

Akdeniz'de sıcaklıklar yine yüksek, hava bulutlanıyor kısa süreli yerel yağışlar görülebilecek. Adana 29, Mersin 27 derece.

Güneydoğu'da da kapalı bir hava var, Gaziantep 22, Diyarbakır 23 derece.

Karadeniz'in batısında sağanaklar devam ediyor. Sinop civarında rüzgarın hızı fırtına hızında olacağından günlük hayatı olumsuz etkileyebilir. Bolu 17, Trabzon 20, Samsun 22 derece.

Doğu Anadolu'da hava bulutlandı, Erzurum 15, Malatya 20 derece.