Bulgaristan Müslümanlar Diyaneti Başmüflüğü, resmî internet sayfası aracılığıyla geleneksel olarak her yıl verilen Hocazade Mehmed Muhyiddin Efendi Ödüllerinin bu yıl 8 Aralık 2023 tarihinde törenle sahiplerine tevdi edileceğini açıkladı.

AMAÇ, BAŞARILI KİŞİLERİN KAMUOYUNDA TANINMASINI SAĞLAMAK 

Mehmed Muhyiddin Efendi'nin Bulgaristan'da ilk Başmüftü seçildiği tarih olaran 8 Aralık 1910'a atfıla gerçekleştirilecek tören, geleneksel olarak 2017 yılından bu yana gerçekleştiriliyor.

Ödül töreni, 8 Aralık 2023'te Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da Lumiere Sinemasında saat 18.00'de başlayacak. Biri onursal ve biri kurumsal olmak üzere toplamda beş kişiye ödül Hocazade Mehmed Muhyiddin Efendi'nin adını taşıyan plaket takdim edilecek.

Başmüftülük tarafından yapılan açıklamada, "Ödülün amacı, Müslüman inancının ve ülkedeki Müslüman topluluğunun gelişimine olağanüstü başarıları ve katkıları olan kişilerin kamuoyunda tanınması ve eylemlerinin desteklenmesidir. Bu şekilde toplumumuza daha fazla güzel örnek alınmasına katkıda bulunacağımıza inanıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Türkiye ve Kazakistan dışişleri bakanları görüştü Türkiye ve Kazakistan dışişleri bakanları görüştü

bulgaristan-1701326764-252

Kaynak: QHA