İsrail'in son hedefi Türkiye olacak!

YUTAM Başkanı Ömer Memoğlu İsrail'in son hedefinin Türkiye olacağını belirtti. Memoğlu, "Müslüman Türk milletinin inancına göre 'Melhame-i Kübra' olarak ifade edilen, Hristiyan ve Musevi inancında ise 'Armageddon' olarak adlandırılan büyük kıyamet savaşına çok yakınız. 11 Eylül'ün ardından ABD'nin Afganistan ve Irak'ı işgali de, 2011 yılında Suriye'de başlayan iç savaşta, bugün Filistin Gazze'de yaşanan soykırım da, 2020 yılında Lübnan'ın başkenti Beyrut limanında yaşanan patlama da bu konuyla ilgili. İsrail, Tevratik inancına göre vaadedilmiş topraklar için Ortadoğu'yu yıllardır buladığı kan üzerinden bölgede yeni bir harita çizmeye oldukça kararlı görünüyor! Bu haritaya göre Türkiye'nin 22 ilinin de Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında Büyük İsrail'in vaadedilmiş toprakları içerisinde hedef olduğunu ifade etmemiz lazım. Onun için 'Türkiye'nin Filistin-İsrail meselesi ile işi ne?' diyenler asıl hedefin ya Türkiye olduğunu göremiyorlar ya da gördükleri hâlde bilinçli olarak bu manipülasyonu gerçekleştiriyorlar ki büyük resmi aziz Türk milleti göremesin." değerlendirmesinde bulundu.

images - 2024-01-07T041712.736

İsrail, Tevratik ve travmatik bir devlettir

İsrail'in Tevratik ve travmatik bir devlet olduğunu ifade eden Memoğlu, "Geçtiğimiz günlerde 'İsrail, Tevratik ve travmatik bir devlettir' demiştim. Tevratik ifadesi vaadedilmiş topraklar ile alâkalı. Travmatik ifadesi ise Nazi Almanya'sındaki Hitler stratejisi ile Avrupa'daki Yahudilerin oluşturulan travma sonucu Tevratik anlayışa dönüşü için göçe maruz bırakılmalarını ifade eden bir kavramdı. Eğer bu travma oluşturulmamış olsaydı Tevratik inançlarına göre Süleyman Tapınağını yeniden inşa etmek istedikleri kutsal topraklarına asla yerleşim sağlayamazlardı. Bir şekilde İsrailoğullarının oraya yönlendirilmesi gerekiyordu. İşte Naziler üzerinden oluşturulan travma ile bu plan o dönem gerçekleştirilmiş oldu." açıklamasında bulundu.

images - 2024-01-07T041950.946

Akyurt’ta jandarma öğrenciler için mesleki tanıtım etkinliği düzenledi Akyurt’ta jandarma öğrenciler için mesleki tanıtım etkinliği düzenledi

Büyük İsrail planına dikkat!

İsrail'in Arz-ı Mevud (Büyük İsrail) planı kapsamında Türkiye'nin 22 ilinin de hedef olduğunu gösteren haritayı müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı komutanın başkanı olduğu araştırma merkezi TÜRK DEGS'in yayınlandığını hatırlatan YUTAM Başkanı Ömer Memoğlu, "Türkiye'nin 22 ilinin de hedef alındığı İsrail'in Arz-ı Mevud (Büyük İsrail) planının gösterildiği haritayı Cihat Yaycı komutanın başkanı olduğu araştırma merkezi TÜRK DEGS yayınlamıştı. Amiral Yaycı ise defalarca asıl hedefin Türkiye olduğunu belirterek uyarılarda bulunmuştu. Sanırım son yaşanan MİT/Emniyet ortak operasyonu komutanın ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu. İsrail dış istihbarat servisi MOSSAD'ın bölgeyi buladığı kan ile oluşturduğu göç hareketliliği ile Türkiye'ye yönlendirilen Filistin, Suriye, Lübnan ve Iraklı kişileri taktik istihbarat kapsamında nasıl kullandığı tespit edildi yetkililer tarafından. Zaten MOSSAD genellikle hedef aldığı ülkelerde iz bırakmamak için taktik istihbaratta yabancı uyruklu unsurları kullanır. 2022 yılında Al Jazeera televizyonu İsrail istihbarat servisi MOSSAD’ın İstanbul'da Filistinli ve Arap öğrencileri devşirmek adına nasıl faaliyetler yürüttüğünü belgeselleştirilmişti. İsrail istihbaratı MOSSAD, devşirdiği unsurların Arap olmasından büyük zevk alıyor. Çünkü İsrailoğulları düşmanını kandırmayı ve aldatmayı ya da para ile satın alarak kendi idealine hizmet ettirmekten keyif alan bir anlayışa sahiptir." ifadelerini kullandı.

20231206-001924

Suriye topraklarında PKKİSTAN projesi

PKKİSTAN projesinin PKK/YPG'ye vaadedilen bir hayal olduğunu belirten Memoğlu, "2011 yılında başlayan Suriye iç savaşının ardından yaşanan yoğun göç hareketliliği demografik yapımızı hedef alırken, bölgedeki IŞİD tehdidi ve yine bölgedeki PKK/YPG tehlikesi kapsamında Türk Devleti, misakı milli sınır güvenliğini sağlamak adına sınır güvenliğinin sınır ötesinden sağlanması gerektiğine karar vermiş olacak ki bölgeye yönelik Türk Ordusu tarafından Şah Fırat Operasyonu, Fırat Kalkanı Harekâtı, İdlib Operasyonu, Zeytin Dalı Harekâtı,  Barış Pınarı Harekâtı ve Bahar Kalkanı Harekâtı adı altında askeri harekâtlar düzenlendi. 'Türkiye'nin Suriye'de ne işi var?' diyorlardı ya. Türkiye'nin Suriye'de işi şudur: İç savaş senaryosu ile boşaltılan Suriye'de oluşturulmak istenen bir PKKİSTAN projesi var orada. İkincisi, Türkiye'nin bu bölgede terörle mücadeleyi misakı milli sınırlarından sağlayabilmesi mümkün değildi. PKKİSTAN projesi tabii PKK/YPG'ye vaadedilen bir hayalden öteye geçmeyecek. Asıl hedef Türkiye topraklarını da içeren bir Büyük İsrail Projesi'nin hayata geçirilmesi. İşte Türkiye misakı milli sınır güvenliğini bugün sınır ötesinden sağladığına göre İsrail ile karşı karşıya geleceği yer Suriye olacaktır. Türkiye Armageddon cephesini misakı milli sınırlarının dışına taşıyan bir adım atmıştır. Suriye'deki tüm terör gruplarının ise beklenen kıyamet savaşı Armageddon'da İsrailoğullarının saflarında yer alacağı açıktır. Umarım şimdi anlamışlardır Türkiye'nin neden Suriye'de olduğunu. Türkiye'nin neden Filistin meselesine sahip çıkması gerektiğini... Tüm oyunun sonunda asıl hedef Türkiye'dir!" uyarısında bulundu.

images - 2024-01-07T042247.792

İsrail'in sıradaki hedefi Lübnan olacak

İsrail'in sıradaki hedefinin Lübnan olacağını ve buraya müdahale edeceğinin çok açık olduğunu belirten YUTAM Başkanı Ömer Memoğlu, "Ağustos 2020 yılında Beyrut limanında yaşanan patlama, limanın Lübnan'ın en önemli geçim kaynağı/ekonomisinin sıklet merkezi olması sebebiyle orada hâlihazırda çalkantılı olan rejimin çöküşüne neden olan bir etki yarattığını söyleyebiliriz. Lübnan o günden sonra bir daha asla toparlanamamış bir enkaz. Lübnan'daki dini ve özellikle mezhepsel farklılıkların, yönetimsel rejimdeki paylaşımın bu mezhepsel farklılıklara yönelik paylaşımsal şekilde oluşturulmuş olması, orada yeniden toparlanmayı zorlaştıran etkenler arasında. İsrail, Arz'ı Mevud (Büyük İsrail) kapsamında Gazze adımından sonra muhtemelen Lübnan'a müdahale edecek ve ardından Türk Ordusu ile Suriye'de karşı karşıya gelecek. İsrail'in Türkiye ile Suriye'de karşı karşıya gelmesi Armageddon Savaşı'nın başlangıcı olacak."

1358724

Kaynak: benguturk.com & YUTAM