ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ın ev sahipliğinde ATO Congresium'da düzenlenen resepsiyona çok sayıda yabancı misyon temsilcisi ve davetli katıldı.

Resepsiyonda konuşan Baran, davetlileri ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek "Türkiye Cumhuriyetimizin ve Ankara Ticaret Odası'nın 100. yılını kutlayarak konuşmama başlamak istiyorum. Milletimizin tam bir asır önce bağımsızlık için verdiği mücadele Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulmasıyla taçlanırken, bu başarı dünyanın birçok bölgesine de umut oldu." dedi.

Ankara'nın, başkent olmasının yanı sıra 130'tan fazla ülkenin büyükelçiliğine ev sahipliği yapmasıyla da dikkati çektiğine değinen Baran, "Bu nedenle Ankara sadece bizlerin değil, siz büyükelçilerimizin ve diplomasi temsilcilerimizin de evi." şeklinde konuştu.

Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan için cenaze töreni düzenlendi Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan için cenaze töreni düzenlendi

ATO'nun, Ankara'dan diğer ülkelere direkt uçuşlar konusunda farkındalık oluşturmaya çalıştığına ve yeni destinasyon taleplerinde bulunduğuna işaret eden Baran, "Şu anda içinde bulunduğumuz Travel Expo, Ankara'nın çekici özelliklerini ziyaretçilerimize tanıtırken, farklı ülke büyükelçiliklerinin açtıkları stantlarla yabancı ülkeleri ve onların turizm potansiyelini de bize tanıtacak." ifadelerini kullandı.