Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) tarafından 21 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Medyada çıkan haberler hakkında açıklama yapıldı.

Ereğli Demir Çelik'in (EREGL) Erdemir-6 GES projesi ile ilgili ÇED süreci açıklaması! HABERLER, Gündemdekiler, Piyasa Haberleri Rota Borsa

Açıklamada demir-çelik sektöründe yürütülen vergi incelemesi kapsamında iki firmaya yüksek meblağlı vergi cezası kesildiği yönünde çıkan haberlerde bahsi geçen şirketler arasında Ereğli Demir Çelik ve bağlı ortaklıklarının bulunmadığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi;

Küresel petrol arzı mayısta günlük 520 bin varil arttı Küresel petrol arzı mayısta günlük 520 bin varil arttı

Basın-yayın organlarında, demir-çelik sektöründe yürütülen vergi incelemesi kapsamında iki firmaya yüksek meblağlı vergi cezası kesildiği yönünde haberler çıkmıştır. İlgili haberlerde bahsi geçen şirketler arasında Şirketimiz ve bağlı ortaklıkları bulunmamaktadır.

Bu kapsamda, medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmamakta olup, işbu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır.

Editör: Haber Merkezi