İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları, 38. Gününde şiddetlenerek sürüyor.

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda öldürülenlerin sayısı 11 bin 180’e .

Gazze’deki Şifa Hastanesi İsrail’in saldırıları nedeniyle hizmet dışı kaldı.

Edirne'de taşkınlara karşı dereler ıslah ediliyor Edirne'de taşkınlara karşı dereler ıslah ediliyor

Filistin hükümeti: Gazze’de yakıt sıkıntısı nedeniyle iletişim hizmetleri duracak.

İsrail dünyanın gözü Gazze’deyken işgal altındaki Batı Şeria’da da şiddeti artırıyor.

Şifa Hastanesi Müdürü Muhammed Ebu Silmiyye, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tıbbi malzeme yetersizliği ve elektrik kesintisi nedeniyle dün yoğun bakımdan ve diğer servislerden 7 hastanın öldüğünü belitti.

Yoğun bakımdaki 6 prematüre bebek ile 9 yaralı ve hastanın da hayati ekipmanlarda yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle hayatını kaybettiğini aktaran Ebu Silmiyye, üç gün önce İsrail ordusu tarafından kuşatılan hastanede şu ana kadar yaşamını yitirenlerin sayısının 20’ye yükseldiğini kaydetti.

İsrail’in yakıt girişine izin vermemesi neticesinde bu ölümlerin yaşandığına dikkati çeken Ebu Silmiyye, hastanede hayatları tehlike altında olan 33 prematüre bebeğin daha bulunduğunu söyledi.

Ebu Silmiyye, hastaneye sağlanan 300 litre yakıtın reddedildiği iddialarına ilişkin ise “Yalan ve iftiradan ibaret.” İfadesini kullanarak, İsrail’in teklif ettiği yakıtın “hastanenin jeneratörlerini yalnızca 15 dakika çalıştırabileceğini” söyledi.

Hastanedeki sağlık ve idari personelin az miktardaki bu yakıtın teslim alınması durumunda hedef alınmaktan korktuğunu dile getiren Ebu Silmiyye, İsrail tarafından, hastaneye yakıtın Uluslararası Kızılhaç veya herhangi bir uluslararası kuruluş aracılığıyla ulaştırılmasını istediklerini aktardı.

Kaynak: AA