Azerbaycan Haberleri

Azerbaycan haberleri ve güncel Azerbaycan gelişmeleri, Azerbaycan ile ilgili tüm video, Azerbaycan fotoğrafları ve Azerbaycan haberleri Bengü Türk - Milletin Televizyonu sitemizde


Türk Dünyası

Türkiye'nin yerli ve millî imkanlarla geliştirdiği ilk savaş uçağı KAAN’ın yedek parçalarından birinin de Azerbaycan’da üretildiği kaydedildi.

Türk Dünyası

Türkiye ve Azerbaycan arasında imzalanan "Tercihli Ticaret Anlaşması"nın bazı maddelerinin değiştirilmesine ilişkin protokol resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Türk Dünyası

Avrupa Parlamentosu, Ermenistan'a yönelik bir saldırı durumunda Azerbaycan'a yaptırım uygulayacağını açıkladı.

Türk Dünyası

İran yönetimi, Güney Azerbaycan'ın Tebriz kentinde düzenlenen programda Azerbaycan geleneksel kıyafetleri giyen Barış Müzik Topluluğu'nun sahne performansına izin vermedi.

Türk Dünyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in imzaladığı mutabakat zaptı kapsamında Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi kurulacak.

Teknoloji

Baykar’ın Azerbaycan’da kurduğu tesis faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Türk Dünyası

Kazakistan Merkez Bankası (NBK) ile Azerbaycan Merkez Bankası (CBA) arasında bir iş birliğini geliştirmek amacıyla mutabakat zaptı imzalandı.

Türk Dünyası

Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı (TÜRKSOY), Azerbaycanlı şair Hurşidbanu Natevan'ın Fransa'da bulunan heykeline yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

Teknoloji

Kanada, Türkiye’ye uyguladığı savunma sanayii ambargosunu kaldırdı. 2020 yılınında yürürlülüğe giren ambargonun sebebi, Türkiye’nin Tek Vatan Harekatı sırasında Azerbaycan’a sevk...

Türk Dünyası

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ile Ermenistan arasında bir barış anlaşması imzalanana kadar saldırmazlık anlaşması imzalamayı önerdi.

Türk Dünyası

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Azerbaycan'da Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov ile bir araya...

Türk Dünyası

Türk Devletleri Teşkilatı'nın (TDT) koordinasyonuyla kurulan Türk Devletleri Rekabet Konseyi'nin ilk toplantısının, Karabağ'ın Şuşa şehrinde yapılması planlanıyor.