NATO'nun Kosova'daki Barış Gücü bünyesinde görevli Türk askeri hayatını kaybetti NATO'nun Kosova'daki Barış Gücü bünyesinde görevli Türk askeri hayatını kaybetti

25 EYALET VALİSİNDEN TEKSAS'A DESTEK

2023 yılında ABD'ye 2.5 milyon göçmen akını yaşandı. ABD'liler bunları istemiyor. Biden yönetimi de bu konuda başarılı bir yönetim gösteremedi. Teksas Valisi bir karar aldı. Teksas ve Meksika sınırına dikenli tel ördü. Biden yönetimi, dikenli tel örmenin insan haklarına aykırı olduğunu ve tellerin kaldırılmasını istedi. Vali kaldırmadı. Biden yönetimi ABD Yüksek Mahkemesine gitti. Yüksek Mahkeme dedi ki, 'Biden yönetiminin telleri kaldırma hakkı var.' Teksas Valisi 'Biz kaldırmak istemiyoruz, isterse ABD Başkanı gelsin kendisi kaldırsın.' Bu esnada 25 eyalet valisi de Teksas Valisini destekleyen bir metin kaleme aldı. Bu 25 valinin hepsi cumhuriyetçi partiden. Trump'ı destekleyen partiden. Bunu Türkiye'den herhangi bir partiye bağlı olan 25 belediye başkanının ortak metin kaleme alması gibi düşünebiliriz.

"TEKSAS'TA HER ŞEY KONTROL ALTINDA"

ABD'nin gündemi Teksas'ın sınır telleri değil. Sosyal medyada bir kuyuya taş atılmış gibi konu büyüdü. ABD'de yaşanan bu durum bambaşka bir şekilde aktarılmaya çalışıldı. Şu an Teksas'ta her şey kontrol altında. Sınırda bir çatışma durumu yok, iç savaş hiç yok."

Editör: Haber Merkezi