İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis teşkilatının kuruluşunun 178. yıldönümü kapsamında Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen programa katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi atamaları Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi atamaları Resmi Gazete'de

Burada emniyet personeliyle bir araya gelen Soylu önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, FETÖ darbe girişimini anımsattı ve o günden bugüne polis teşkilatının daha da güçlendiğini belirterek şu ifadeleri kullandı, "15 Temmuz'dan daha güçlüyüz, terör örgütünü Türkiye içinde tasfiye etmenin hiçbir saat mefrumu gözetmeksizin insanların huzur içinde yaşamasının teminatı Türk Polis Teşkilatı, istihbaratımız ve bu ülkenin güvenlik güçleridir. Terörle mücadelemiz tek ferdimiz kalana kadar dek devam edecektir.

 Şehitlerimize ve onların ailelerine olan sadakatimiz, gazilere olan sadakatimiz bu ülkenin birliğine olan sadakatimiz hiçbir şartta değişmeyecektir. Kim hangi oyunu kurarsa kursun, bu ülkenin birliğine, büyümesine, kalkınmasına elbette ki engel olamayacaktır.

Biz büyük bir milletiz, biz asil bir milletiz. Nereden geldiğimizi ve nereye gittiğimizi biliyoruz. Her bir ferdiniz, şehidimizle aileleriyle gurur ve onur duyuyoruz. Allah sizleri korusun ve muhafaza etsin. Aynı zamanda depremde şehit olan kıymetli meslektaşlarımıza bütün hemşerilerimizle birlikte rahmeti rahman diliyorum. Bu şehirleri ayağa kaldırmadan, travmaları atlattırmadan, sıcak yuvalara sokmadan bu şehirlerden ayrılmayacağız.

Bakan Soylu, "Kim hangi oyunu kurarsa kursun, bu ülkenin birliğine, büyümesine ve kalkınmasına engel olamaycaktır" dedi

Bakan Soylu, konuşmasında depreme de değindi ve polis teşkilatının deprem bölgesindeki çalışmalarına atıfta bulunarak "Yaralar hızla sarılıyor" dedi.